paino

olin ennen 161cm/40kg , mulla oli siis anoreksia.. nykyään 44-45kg...pitäisikö yrittää vielä nostaa painoa? näytän vieläkin hieman "luurankomaiselta"... harrastan tosissani tanssia, käyn kuntosalilla..mutta entiset lihakset ovat kadonneet, eivätkä vain jaksa enää kasvaa.. :( joten, en suosittele anoreksiaa!!
2268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

wau! sä oot kyllä melko laiha!! mä oon ite 14-vuotias urheilija, ja harrastan säännöllisesti kuntosalilla käymistä ja hiihtämistä. silti en ole todellakaan laiha! 160/55.. mutta en meinaa sitä että oisin joku "läskiperse" tai jotaki muuta. sinuna vielä yrittäisin syödä, mutta en tarkoita ahmimista.

Äänestä

No harvemmin sitä sairastuu anoreksiaan jonkun toisen suosituksesta...! Kyllä se kuule tapahtuu ihan itsestään, jos on tapahtuakseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hepuli kirjoitti:

olin ennen 161cm/40kg , mulla oli siis anoreksia.. nykyään 44-45kg...pitäisikö yrittää vielä nostaa painoa? näytän vieläkin hieman "luurankomaiselta"... harrastan tosissani tanssia, käyn kuntosalilla..mutta entiset lihakset ovat kadonneet, eivätkä vain jaksa enää kasvaa.. :( joten, en suosittele anoreksiaa!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu