Kirjoittajana olen aina halunnut olla kirjoittamassa näytelmiä teatterille. En ole vielä onnistunut löytämään asiasta kiinnostunutta teatteria.
Olen aina haaveillut löytäväni yhteistyöhaluisen teatterin ja ohjaajan, jonka kanssa pystyisimme suunnittelmaan yhdessä näytelmän toteutusta. Voisimme keskustella käsikirjoituksesta ja näytelmän teknisestä toteutuksesta. Siis jonkinlaista perusteellista ajatuksenvaihtoa. Mielessäni on hedelmällinen yhteistyö.
Kuka kaipaa teatterilleen kirjoittajaa? Haluaisin tehdä säännällisesti käsikirjoituksia teatterille. Haluan osoittaa tämän viestini teille teatterilaiset. En tosin tiedä, miten paljon luette tätä osiota?
Minusta olisi äärimmäisen mukava tutustua sinuun ohjaajana.
Olisin valmis kehittämään teatterianne kirjoittajana.
Ehkä tämä viesti tuntui sinusta turhauttavalta, mutta minun oli pakko kirjoittaa se.
Jos ajatukseni kiinnostavat, niin minut löytää täältä.
[email protected]
Kuka kaipaa kirjoittajaa?
Gary Will
2
505
Vastaukset
- Gary will
Nyt löysin kiinnostavan teatterin. Kyllä tämä löytöretki kannatti. Ihanaa, että voi näin netin kautta tehdä löytöjä.
- kirjoittaja334
Mikäli teatterinne kaipaa käsikirjoitusta, niin minulta lyötyisi sellainen. Älä epäröi ottaa yhteyttä. Minut tavoittaa ensimmäisessä viestissä olleesta sähköpostista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353