Mites kannattais toimia tämän ikäisen bensa-almeran kanssa, kun ei huvittais muutaman tonnin autoa viedä muutaman satasen määräaikaishuoltoon. Viimeksi käytin viimekesänä määräaikaishuollossa ja useemman satasenhan se maksoi.
Eli Jos veisin jonnekin pajalle auton öljynvaihtoon, niin onko muita tärkeitä osia mitä pitäisi kanssa vaihtaa? Jotain suodattimia ehkä? Osaatteko sanoa mitä noista sitten kannattais maksaa, pelkän öljynvaihdonhan näköjään saa alta 50euroa.
10-vuotiaan allun huolto
3
635
Vastaukset 3
- 10v...
allu 1.4 tänä kesänä merkkihuolto 350e makso.Mitä mä sitä listaa kattelin niin aika monta kohtaa ne käy läpi.Vuosihuolto siis ja isompi.Aina ne muistaa sanoa että joku huopasuodatin taas vaihdettu,onkohan kovinkin tärkeä,vähemmän tärkeältä rahastukselta vaikuttaa toi raitisilmasuodattimen vaihto alkuperäinen kun olevinaan pitää olla jäishän sen vaihto ainaski pois noissa nyrkkipajoissa.Muutenhan tän allun pitäis olla aika yksinkertanen huollettava ihan perus vanhanaik auto.En mielellään veis minäkään enää näin vanhaa autoa merkkiliikkeeseen,mutta toisaalta autokin pelannut kuin unelma,johtuneeko asiantuntevasta huoltomiehestä,kenties.Uskallatko antaa vielä hyvän mutta halvan autosi kaikenmaailman räpeltäjien käsiin.Eikä niillä taida semmosia kalliita testereitäkään olla,kysymysmerkkiä riittää.
- diplinssi
Jos ei ilmene mitään vikaa. Vaihda öljyt ja putsaa tulpat. Ei se auto niillä korjaamo-tarkastuksilla parane, kun ne tehdään jo katsastuksessa. Vanhemman, yli 200000km ajetun auton viat ei kuitenkaan synny 15000km välein vaan ne syntyy esim. 203674,2km kohdalla ja on korjautettava silloin.
- Pitkään
Mut kori ei kestä kunnos niin kauan. Onhan niillä ja Sunnyilla joku ajanu tosiaan
500 -600 tkm:kin !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121394
- 45921
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r133704- 70676
- 67626
- 53607
- 55565
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.107519Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e100482Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32478- 34477
- 5468
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466- 52462
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 52413
- 42410