pentukurssi

Hei
Mitenkä kun pennuille järjestetään jo 7 viikosta ylöspäin pentukursseja voiko niihin mennä vaikka koira ei vielä
olisi rokotettukaan? On sosiaalistamiskurssi mikä on tarkoitettu 7 vk - 16 vk pennuille.
2219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pentukurssille sopii osallistua, vaikka rokotukset eivät olekaan kunnossa. Kurssilla EI missään tapauksessa moikkailla muita koiria tai muita pentuja, vaan pentu ja ohjaaja puuhastelevat yhdessä.

Äänestä

ainakin vaadittiin rokotustodistus pentukurssille. Eiköhän asia selviä kurssin järjestäjältä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rokottamaton kirjoitti:

Hei
Mitenkä kun pennuille järjestetään jo 7 viikosta ylöspäin pentukursseja voiko niihin mennä vaikka koira ei vielä
olisi rokotettukaan? On sosiaalistamiskurssi mikä on tarkoitettu 7 vk - 16 vk pennuille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu