Hei! mistähän johtuu että autossani on alkanut tuleen älytöntä liekkiä pakoputkesta ja paukkuu välissä samanmoin kuin ampuis haulikolla? Sytty on tismalleen oikeen, mutta epäilen bensiinin liikasyöttöä (kaikki anturit kunnossa) Suuttimet tarkistettu ettei kuse. Bensa Pumppu/paine kunnossa. Puristukset paremmat ku uudessa moottorissa. Ihmetyttää kyllä että mistä moinen voi johtua yhtäkkiä. Kiitos vastauksista.
liekkiä pakoputkesta
12
8987
Vastaukset
- Sattuman Ville
ne tulpanjohdot oikeisiin tulppiin.
- kylläjoo33
Juu kyllä ovat oikeissa paikoissa. En kuitenkaan ihan ensimmäistä kertaa ole moottoreiden kanssa tekemisissä. Kiitos kuitenkin.
Vika edelleen sama. - myöhässä
kylläjoo33 kirjoitti:
Juu kyllä ovat oikeissa paikoissa. En kuitenkaan ihan ensimmäistä kertaa ole moottoreiden kanssa tekemisissä. Kiitos kuitenkin.
Vika edelleen sama.Polttoaine syttyy vasta pakoputkessa eli jostain syystä palaminen ei tapahdu sylinterissä kuten pitäisi. Todennäköisesti sytkä pieles, tai jako hypännyt.
- Hirluhei3445r
myöhässä kirjoitti:
Polttoaine syttyy vasta pakoputkessa eli jostain syystä palaminen ei tapahdu sylinterissä kuten pitäisi. Todennäköisesti sytkä pieles, tai jako hypännyt.
Sytytys ok! Jako ok. Kaikki ok, mutta ei.
- Zoui
Hirluhei3445r kirjoitti:
Sytytys ok! Jako ok. Kaikki ok, mutta ei.
Auton malli ja vm oli mikä?
- cabrio91
Zoui kirjoitti:
Auton malli ja vm oli mikä?
golf cabrio 91
- Zoui
cabrio91 kirjoitti:
golf cabrio 91
Tarkista viel seokset. Koska ei voi olla mitään muuta syytä enään
- cosworth vm-90
Zoui kirjoitti:
Tarkista viel seokset. Koska ei voi olla mitään muuta syytä enään
Itselläni on ja oli sama ongelma joka korjautui kasi rempalla mutta tuli takaisin kun kansi jostain syystä alkoi vuotaa uusiksi
- VWVWGABRIOLEE
cosworth vm-90 kirjoitti:
Itselläni on ja oli sama ongelma joka korjautui kasi rempalla mutta tuli takaisin kun kansi jostain syystä alkoi vuotaa uusiksi
Kiitos vihjeestä, täytynee viel irrotella uudestaan kansi ja tarkistella.
- ykköskoppa
VWVWGABRIOLEE kirjoitti:
Kiitos vihjeestä, täytynee viel irrotella uudestaan kansi ja tarkistella.
ota se liekinheitin pois sieltä pakoputkesta.
- gatebil 09
Paljon on autossa tehoja? jos autoa on viritetty niin se voi ehkä johtua siitäkin jossakin tapauksissa.
- Anonyymi
Efektejä-tulta,mustaa pakokaasua,mahtavia larmeja jotka kuuluu toiselle puolelle kaupunkia ja kohdalla jysähtäessään melkein särkee korvat BANG...BÄNG...PUM parimetrinen lieska singahtaa ja paksu musta pakokaasupilvi,käyntiääni on kuin ralliautossa jonka äänenvaimennin on klesana eli kyllä kuuluu kun ollaan liikenteessä hehhei kunnon kiesi saatana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku645150Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti662347- 2622342
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362329Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191564Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2191438Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai491028- 89996
Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v12929- 66927