hiton hyvä akka oot.
E n koskaan shampanjalla vaan bulgariesella Brandylla.
Skåål på den saken,Pilvi!
Sydämellisesti
susmorsiabn
E n koskaan shampanjalla vaan bulgariesella Brandylla.
Skåål på den saken,Pilvi!
Sydämellisesti
susmorsiabn
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kiittäen nostan maljani Sus---- skool! Kaikkien kauniiden niskojen ja urhojen malja!
terve taas, alkoi satamaan, olen poiminut omenanpudokkaita, ja aloittanut omppuhillon valmistuksen. heippa taas...täytyy vahtia ettei pala pohjaan:D
Toivottavasti voit hyvin? Keitin vanhanajan kunnon ruispuuroa iltaruuaksi kun alkoi niin tehdä mieli sitä. Arvaa kun oli hyvää voisilmän kanssa. Lisäsin pari kertaa vielä voita, ja nautin. Yksinkertainen kunnon puuro, että voi olla hyvää, kun antaa sen hiljalleen kiehua
yli tunnin. Muuta en tarvikkaan tänään. Heippa taas pilvi*
paska tuli!
niin jos uloste ei ole kiinteää ja oikean väristä, on otettava yhteys terveyskeskukseen. Sappi voi paukkua tuollaisesta voi määrästä.
Kylästä tulin juuri, keittivät iltakahvit ja halusivat vielä tavata ennenkuin siirryn vakikotiin.
llauantaina on meillä kerhotalolla peli-ilta, taidanpa mennä mukaan, jos vaikka siellä olis kiva marjapussi porukka. Onkin vuosia siitä kun olen kortteja lätkinyt.
Nyt alkaa jo Nukku Matti kutsua, iltalukemistakin täytyy vähän harrastaa, aika mielenkiintoinen kirja yksinäisyydestä psykologi Vesa Nevalaisen kirjoittama.
Palaan aiheeseen kun olen sen ensin lukaissut:)
Hyvää yötä toivoen pilvi*