alushousut vai bokserit

pojille

alushousut vai bokserit perustele ja laita ikä

29

2197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äå

      Metafysiikka oli Aristoteleen mielestä "ensimmäinen filosofia" (prote filosofia) eli kaikkein korkein tiede, koska se pyrki lähestymään jumalallista tietämystä maailman toiminnan syistä ja perusteista, eli niistä asioista, jotka tulevat fysiikan eli luonnontieteiden (fysika) jälkeen (meta). Tällaista tietoa ei hänen mielestään etsitty jonkun muun hyödyn vuoksi, vaan pelkästään sen itsensä takia, ainoana vapaana tiedon lajina, joka ei ole riippuvainen mistään muusta tiedosta.

      Aristoteleelle viisaus oli juuri tällaista tietämystä asioiden prinsiipeistä ja syistä. Metafysiikan tarkoituksena oli tutkia ontologiaa, olevaa olevana, ja määritellä erilaisia yleisiä prinsiippejä, joita erityistieteet voivat tämän jälkeen käyttää, ilman että niiden tarvitsee varsinaisesti tutkia niitä. Selittäessään maailman perusprinsiippien ja syiden kautta metafysiikka oli myös lähimpänä kaikkein suurinta viisautta. Metafysiikassaan Aristoteles halusi ennen kaikkea välttää platonilaista ideaoppia. Metafysiikan keskeisiä Aristoteleeltä peräisin olevia termejä ovat substanssi ja aksidenssi, universaalit, sekä aktuaalisuus ja potentiaalisuus.

      • ALUSHOUSUT

        mä tykkään alushousuista ja oon 12 v. mä käytän 170 cm kokoo ja ne on nii hyvä tunutuset


      • jesse96
        ALUSHOUSUT kirjoitti:

        mä tykkään alushousuista ja oon 12 v. mä käytän 170 cm kokoo ja ne on nii hyvä tunutuset

        poika ja oon 12. kesällä bokserit, mut tänään koulussa ekaa kertaa pitkät alushousut, nää on KARVINEN kuviolliset kokoo 140. sit on samanlainen aluspaita.

        hhmmm muuten!!! onks hölmöö pitää aluspaidan helmaa alushousussa, kaverit joskus nauraa??


      • Herkkäpippeli

        Ha ha no ei oo pysyt lämpimämpänä siis you is more warmer en tiiä jos noi sanotaan lämpimämpänä 😁 no joo mutt kuitenkin oot lämpöisempi jos pidät paidan pitkien kalsareitten alla


    • ...

      bokserit:D 17 ja tyttö,koska alushousut näyttävät ällöiltä

      • Herkkäpippeli

        Tyttö boksereissa näyttää tosi hyvältä🙂


    • 98327452

      Itte meen boksereilla.. oon huomannu paremmaks munan kannalta.. tuntuu mukavammalta, kun voi olla housuissa sivulle alaspäin...

    • fdsgdsaa

      Itse olen 20-vuotias mies ja käytän tyttöjen pikkuhousuja, joko hipstereitä tai normimallia. Ne tuntuvat mukavilta jaloissa, koska löysiä kohtia ei jää ja kangas on usein pehmeämpää materiaalia kuin miesten alushousuissa. Lisäksi tuotevalikoimasta löytyy paljon söpömpiä vaihtoehtoja kuin mitkään miesten alushousut ovat.

      • Tyttö 17v

        Oot sä jotenkin poikkeeva? ? niinku rtansvestiitti.


      • fdsgdsaa
        Tyttö 17v kirjoitti:

        Oot sä jotenkin poikkeeva? ? niinku rtansvestiitti.

        "Oot sä jotenkin poikkeeva?"

        Kyllä ilmeisesti, kun suurin osa miespuolisista ei taida naisten pikkuhousuja käyttää, vaikken ainoa laatuani olekaan.

        "niinku transvestiitti."

        En oikein tiedä voiko tätä ihan transvestismiksi kutsua, koska minulla ei ole kiinnostusta pukeutua täydellisesti naisten vaatteisiin, vaan käytän vain pikkuhousuja. Ehkä käyttämällä naisten pikkuhousuja päästän vapaaksi feminiinisen puolen itsestäni, vaikka pukeutumiseni muuten onkin kaikkea muuta kuin naisellista. Eihän maailma niin mustavalkoinen ole, että ihmiset olisivat joko 100% feminiinisiä tai 100% maskuliinisiä, vaan luultavimminkin ihan kaikkea siltä väliltä.


    • exit__

      pojille t. 17v tyttö

    • tytsy__

      Tiukat bokserit,et kaikki ihanuudet pääse esiin.. ;))

    • juupahan

      Bokserit

      Ikä: 16

      On paljon mukavammat kuin ahtaat alushousut....

    • A1234

      Boksereita käytän jos mahdollista, koskaan en ole oikein tykännyt alushousuista.

      16v olen

      • 12veee

        Alushousut ja oon 12


    • 13vee.

      Poikien tiukat bokserit nyt jalassa, bokserit on parhaat, Pippeli pysyy hyvin lahkeessa.

    • 16v

      Boksereita käytän, koska ne on mukavammat jalassa ja ne ei oo niin ahtaita, kuin tavalliset lahkeettomat alushousut...

    • pikku pili

      Ha haa arvatkaa mitä?? Sain tänään kahet uudet Duudsonit poikien mustat bokserit. On tosi tiukat ja kivat jalassa. Ai nii oon 14 poika Hyvinkäältä.

      • pese aina ensin

        Kai nyt sentään tajuat että alusvaatteet (ja sukat ja t-paidat) pitää aina pestä ennen käyttöä, on nimittäin sen verran nykyään tekstiileissä kaiken maailman homeen eston aineita että en ainakaan ite halua mitään myrkkyjä ihoa vasten... Niin että pese ne ainakin pari kertaa jotta edes osa myrkyistä lähtee pesuveden mukana pois eikä tule sitten mitään ihon kihelmöintiä, perhekalleudet kuitenkin kyseessä!


      • Pikkupojanpikkupippeli

        Saa tullakkin vähän myrkkyä joskus ett ei oo liian puhasta kaikki kun nykyään on kaikki niin niin puhdasta herranjumala kun jotkut pitään jopa 1-2 kertaa päivässä! Mennä suihkuun (ymmärrän jos on ollu treenailemassa) mutta jos ei tee mitään ett ei tuu hiki, mä oon joka kolmas tai joka neljäs päivä suihkussa


    • n1m1m3rkk1

      Alushousut tai tiukat bokserit on hyvät. Ei saa olla liian löysät. 13

    • Kkoon.salanen.ihalia

      Käytän samanlaisia, kuin Kylmis.

    • skaterdude

      Yleensä ilman mitään alkkareita. Tuntuu sillei vapaalta ja mukavalta.

    • juniori14

      tänään koulussa pitkät poikien alushousut, mutta keväällä laitan taas bokserit, ja pidän myös noita alushousujakin ne on tosi kivaa pitää. oon 14v.

    • 0gthei

      Ihan on tavalliset napakat alkkarit, koska kikkeli ei pääse niissä heilumaan tai valumaan lahkeeseen ja vältyn varmemmin vahinkoerektioilta. On lyhyt esinahka ja sen takia paljas terska, joten aika helposti tulisi seisokkia jos kikkeli valuisi boksereissa lahkeeseen ja terska hankautuisi esim. kävellessä reiteä vasten.... Sit en tajua miten yksi kaveri voi pitää bermudoita ja kollareita! Mulla ois kikkeli kovana :D

    • grthbrtytf

      Alushousut on parhaat!

    • voefoie

      Juu tavalliset alkkarit samoilla perusteilla kuin " 0gthei" kirjoituksessa 24.3.2017
      Teltta olis äkkiä pystyssä löysissä alkkareissa ja kollareissa. Mulla on pakko olla farkut.

      • skaterdude

        Pakko olla farkut? Pystyisitkö tiukkoja farkkuja käyttää ilman alkkareita? Koita joskus! Tosi nopeesti siihen tottuu!


      • voefoie

        No enpä taida kokeilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      46
      5870
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      49
      5361
    3. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      49
      3734
    4. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3685
    5. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      99
      3401
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      31
      3136
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      59
      2894
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      58
      2756
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      55
      2413
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      38
      1854
    Aihe