Kumpaan kannattaisi lähteä ennemmin häämatkalle Egyptiin Sharm el sheikhiin vai Turkkiin Alanyaan?!Mitä hyviä ja huonoja puolia kummassakin on?!
Auttakaa!
10
1429
Vastaukset
- kertokaa muut
Alanyassa kävin -94 ollassani 4 v. Pidin paikasta ja paras muisto lomasta on action man poliisiukko varustettuna poliisikoiralla :) kuvista päätellen paikka oli aika eksoottinen verrattuna "oikean" euroopan kaupunkeihin... molemmat lienee perusarabi mättöä, jossa piilee kyllä oma salaperäinen eksotiikkansa
- Kesäkioskin Aimo
Käy ny kahtomassa jottai terveesaseman päevystystä että meinaan jos ne antaa sullen jotaan raauhottavaan. Kyll sää asitä niinku tarvitteet.
Toivoo Kesäkioskin Aimo
Kesäkioskin Aimo
- Pii-El
JOS se jätkä, jonka kanssa Sinä olet erehtynyt solmimaan Avioliiton Pyhän Sakramentin ei osaa kyrpänsä välityksellä lähettää Sinua sinne jonnekin Toiseen Todellisuuteen, SIINÄ TAPAUKSESSA on aivan sama asia, lähdet sitten vaikka matkalle maailman ympäri tai metrolla Vuosaareen.
Nimeni on Pii-El (P-L), ja minä sanon Sinulle, että tärkeintä on paneminen.
Usko Sinä minua, varmasti olen Sinua vanhempi.
Ja olen myös Sinua viisaampi!
(Niin ei sitten muuta kuin kyrpää vittuun, oi beibi. oi beibi! Ja kyrpää myös anukseen, loi beibi, oi beibi!) - Häämatkalainen
Turkissa ja Egyptissä kaikki haisevat alkuasukasjätkät panee sua persereikään. Tämän johdosta suosittelen, että teet häämatkan Ahvenanmaalle, jossa ihmeruotsalaiset panee sua vain vittuuseen. Vaikka kyllä ne panee sua myös perseeseen, jos sä sanmot niille englanninkielellä, että THE ASSHOLE, ALSO, PLEASE!
- Matti Mainioinen
Tällä tavalla kaikkien ihme hutsujen tulee menetellä.
Siitä olen matti.
- Suksimies Suks
Parasta olisisi, jos voitelisit suksesi sinisellä Rex-suksivoiteella ja sen jälkeen lähtisit kälppimään suorinta tietä hevon vittuun.
Terveisin Matti V. - voi mitä vastauksia ...
Onpas tällä palstalla joku rivojen kirjoittelija nyt päässyt irti. Mutta kysymykseesi: Sharmiin kannattaa mieluummin lähteä häämatkalle. Se on rauhallisempi ja tasokkaampi kohde ja hyvä myös muulloin kuin kesäkaudella. Alanya on rantaa ja biletystä, kesäkohde.
- asdf3
Kyprokselle kannattaisi mennä... 1 tytteli pyysi minuakin sinne..
- asdf3
..ei kumpaankaan jos sitä tarvitsee miettiä.
- ripula
molemmissa saat vattan niin maan sekasin että laattaat viel kotonakin. valitset vaan millaista ruokaa haluat ripuloida maan mukaan ... ja jäät viel taudin kantajaksi jos käy paras flaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.5194342Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek183471Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2842292Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4762169Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.861486- 1571363
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel641281Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1021276- 641188
- 841134