muka on? Laskeutuisvat vaikkapa Vatikaanin aukiolle. Taitas lentää Paaviltakin haavi auki! Lisäksi pääsisivät taatusti ainakin YLE:n puoli yhdeksän uutisiin. Ja loppuisi saman tien tämä iän ikuinen vatvoimen. Voisivat lisäksi käyttää vaikka teleportaatiota ja siirtyä Vatikaanista vaikka Urpo Martkaisen haastateltavaksi Kymmenen uutisiin. Niin minä UFO:na tekisin!
Mikseivät UFO:t näyttäydy jos
niitä
19404
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
matematiikan tutkijat eivät tuo korostetusti esille sitä, että luvut on käsitettävä fyysisiksi esineiksi, esim. tulitikuiksi.
(Idiootille ehkä liian vaikea vertaus)
Ufo on se kone, ei sen matkustajat. Kyllä sekin aika tulee, enemin tai sitten myöhemmin. Oletkos itse vaivautunut vaihtamaan ajatuksia torakan kanssa tai pyrkinyt niitten uutisiin? :) Alienien suhtautuminen ihmiseen on samankaltainen kuin ihmisen torakkaan.
torakantorjuntaoperaatioita ole suunnitteilla? Ei muuten, mutta tässä
rupiaa olemaan aika litsahtanut olo :o
arim: "Oletkos itse vaivautunut vaihtamaan ajatuksia torakan kanssa tai pyrkinyt niitten uutisiin? :) Alienien suhtautuminen ihmiseen on samankaltainen kuin ihmisen torakkaan."
Ei nyt sentään meitä torakkoina pidetä, jäljestäpäin tulevina sisarina ja veljinä kylläkin. Ei heillä ole tarkoitus alkaa meitä ohjailemaan, opettamaan sen enempää, ainakaan laajemmassa mittakaavassa ja ainakaan nyt vielä. Hienovarainen lähestyminen on meneillään kaiken aikaa ja se on paras tapa edetä täällä sekasortoisella planeetalla. Mutta jos maailman tilanne sitä vaatii, niin silloin he kyllä ottavat tilanteen haltuun, mutta silloin pitää olla jo tosi kyseessä. He tarkkailevat ja ottavat tuon tuosta lähikontakteja tiettyihin henkilöihin, joista voisi olla apua yhteisen "hyvän eduksi". Täällä meidän joukossa heitä on paljon ja aivan meidän näköisiä. Itselläkin on ollut kunnia tavata heitä 90-luvun alkupuolelta asti. Älkää odottako mitään järistyttävää vielä muutamaan vuoteen, henkilökohtaisella tasolla toki voi jokaisen kohdalla tapahtua mielenkiintoisia kohtaamisia.
Kun kerran päätit paljastaa tuon maailman mullistavan tiedon, että joukossamme on meidän näköisiä alieneita, niin mistä ihmeestä erotit heidät normaaleista ihmisistä? :}
tietoa. Juhan af Grann on puhunut asiasta jo kauan sitten.
toimittaja, joka iski UFO-aaltoon ja teki sillä rahaa. Ei hemppa itsekään uskonut väitteisiinsä. Ne dokkarit olivat hyvin laskelmoituja.
kyllä tuo mahdollisuus mielessä. Mutta kyllä ufopappien joukossa on sellaisiakin, jotka itsekin uskovat siihen millä rahastavat. Heillä on vain suuri kiinnostus outoihin asioihin ja vahva "i want to believe" -asenne. Kuten Närvä on todennut, he eivät kuitenkaan usein ole (ainakaan diagnosoidusti) mielisairaita. Luulisin, että jotkut ufohuijaritkin uskovat alienufoihinsa. Ovatko esim. Adamski ja Meyer sellaisia tapauksia?
"Kun kerran päätit paljastaa tuon maailman mullistavan tiedon, että joukossamme on meidän näköisiä alieneita, niin mistä ihmeestä erotit heidät normaaleista ihmisistä? :}"
Ensinnäkin he ovat ihmisinä enemmän kuin normaaleja. Eikä heitä tarvinnut mitenkään erottaa, löytää. Alku aikoina he tulivat luokseni ja kertoivat keitä he ovat ja antoivat siitä myös minulle vahvistuksen henkilökohtaisesti. Jatkossa olen saanut jonkin verran ohjeistusta miten viedä "tärkeitä asioita" eteenpäin. Kaikissa ohjeistuksissa on kuitenkin otettu huomioon "vapaa tahto". Tiettyjä erityispiirteitä näistä toisplaneettalaisista kyllä löytyy, jos vain osaa olla tarkkana.
minunkin luonani kylässä? Olisi TODELA mielenkkintoista porista ja vaihtaa ajatuksia. Voin antaa osoitteeni ja sopia mielellään kahden kesken alienin kanssa yksityiskohdista. Mitäs sanot?
Minkälaisia erityispiirteitä heillä on mistä tunnistaa? Minäkin haluan nähdä heitä :)
alieniks. Mut en oo kyl ihan normaali. En mä sit taida olla muukalainen...
MUT olis kyl kiintoisaa tutustua sellaseen alieniin :)
Kerro lisää!
UFOt eivät koskaan tule tekemään itseään täysin selväksi koko ihmiskunnalle.
Syy tähän on että ei heidän tarvitse. He näyttäytyät vain sen verta että pitävät joidenkin ihmisten kiinnostuksen yllä.
Vuosia sitten eräs reiki-parannusta harrastava ystäväni näytti minulle artikkelin jossa kerrottiin kuinka jokin "kosminen elämänmuoto" oli reiki-parannuksen aikana saanut naispotilaan tuntemaan olonsa todella hyväksi.
Kaikilla niillä ilmiöillä joita nykyihminen väittää "selittämättämäksi" (UFOt, haamut, peikot, keijut) ja muutamalla muullakin "yliluonnollisella" ilmiöllä (kuolleitten ihmisten haamut, ihmeparannus) on sama yhteinen, hyvin luonnollinen, tekijä.
Kaikki nämä ilmiöt ovat yksien ja samojen henkiolentojen aikaansaannosta.
Vai olisiko tämä nykyihmiselle hyväksyttävämpää jos kutsuisin näitä "avaruusolennoiksi". Ei siinä kuitenkaan niin paljon eroa ole.
Henkiolento joka jollekin näyttäytyy jonain kuolleena ihmisenä (tai maahisena tai keijuna tai who-knows-what) pystyy ihan hyvin näyttäytymään jollekin toiselle UFOna.
Ei tässä ole kyse mistään sellaisesta että on jokin ERINLAINEN henkiolento joka näyttäytyy peikkona ja taas jokin toisenlainen joka näyttäytyy kuolleen haamuna. Ne ovat yksinkertaisesti yksi ja sama olento joka vaihtaa sitä mitä haluaa ihmiselle näyttää.
Ja tämän he valitsevat pääasiassa sen mukaan mikä 'effekti' sillä on siihen ihmiseen tai mitä tarinaa se ihminen saattaa levittää muille sen takia.
Kaikki vain sen takia että saa ihmiset käyttämään aikaansa paska-vastausten hakemiseen, vastausten joihinka nämä ihmiset eivät koskaan tule saamaa kunnollista vastausta niistä lähteistä joiden puoleen kääntyvät.
Annetaan heidän tehdä tehtävänsä rauhassa. Ja jos he katsovat henkilön olevan heidän mielestään jollain tapaa "kiinnostava" ja tarpeelliseksi tehdä hänestä mahdollinen yhteyshenkilö, niin he kyllä tekevät silloin tarvittavat toimeenpiteet. He eivät huvinvuoksi ilmoita itsestään.
MINIMIVAATIMUS:
Alieenien täytyy suorittaa julkinen esiintyminen, jonka tulee tapahtua jonkin eurooppalaisen suurkaupungin keskeisellä torilla. Tapahtumasta niiden on ilmoitettava vähintään 2 viikkoa aikaisemmin vähintään kahdessatoista laajalevikkisessä ja arvovaltaisessa sanomalehdessä. Laskeutumiseen tulee osallistua vähintään 3 alusta, joista yksi on jätettävä YK:n tiede – ja kulttuurijärjestön (UNESCO) tutkittavaksi.
Miehistöjen määrää valittaessa on siis huolehdittava siitä, että kaikki voivat vierailun päätyttyä palata takaisin jäljellejäävillä aluksilla.
Jokaisella miehistön jäsenellä tulee olla kotigalaksinsa viranomaisten myöntämä virallinen matkustamiseen oikeuttava asiakirja, ja jokaisen on oltava tilaisuuden arvon mukaisesti hyvin pukeutunut ja sallittava valokuvatuksi tuleminen.
Vierailun on kestettävä vähintään 1.6 tuntia. Jos tartuntavaaraa ei ole, kättely yleisön kanssa olisi suositeltavaa, mutta ei ehdoton vaatimus.
Avaruuspukuja sallitaan käytettäviksi, jos vierailijoiden fysiologiset ominaisuudet sitä ehdottomasti vaativat.
Rauhanomaisen asenteensa osoitukseksi miehistön on aluksista ulos tullessaan kannettava valkoista lippua tai osoitettava ystävälliset aikeensa muulla sopivaksi katsotulla tavalla, esim. tuomalla yleisölle kotigalaksinsa kauneimpia kukkia.
Näistä vaatimuksista voidaan poiketa vain paikallisten poliisiviranomaisten suostumuksella!
NÄISTÄ EHDOISTA EI SITTEN TINGITÄ PIIRUAKAAN, PERKELE !!
:))))
on just näreet!
näytä sarves, tuleeko huomenna pouta!()()()//**?
,,ja niin edelleen.Olen jostain lukenut,oisko ollut joku Valon liiton kanavoija,että tavataksemme humiksia tai että voisimme kommunikoida heidän kanssaan ja päästä heittämään rundia valoaluksella,vai mikä se nyt oli?,niin meidän on noustava 3D-dimensiosta 4D-dimensioon tai jotain sellaista.Siellä kuulemma aikakin kulkee nopeammin.Mutta ehkä tämä on mahdollista kaikille vuonna 2012,kun se tunnettu Maya-kalenteri päättyy...