Viime yönä heräsin tunteeseen että minua tuijotetaan.
Näin tietokonetuolini -joka nukkumaan käydessäni oli huoneen toisella puolella- sänkyni vieressä.
Siiinä istui huivipäinen hahmo, joka pyöri siinä tuolilla ja välillä katsoi minuun, välillä lattiaan.
En pystynyt liikahtamaankaan, niin kauhusta kankeana olin.
Pikkuhiljaa hahmo lipui sänkyni alle ja vasta sen jälkeen jäseneni aukesivat kuin lukosta ja sain laitettua valon päälle.
Asun tässä asunnossa yksin, joten se ei voinut olla kukaan ihminen.
Mikä se oli? Kummitusko??
Näin tietokonetuolini -joka nukkumaan käydessäni oli huoneen toisella puolella- sänkyni vieressä.
Siiinä istui huivipäinen hahmo, joka pyöri siinä tuolilla ja välillä katsoi minuun, välillä lattiaan.
En pystynyt liikahtamaankaan, niin kauhusta kankeana olin.
Pikkuhiljaa hahmo lipui sänkyni alle ja vasta sen jälkeen jäseneni aukesivat kuin lukosta ja sain laitettua valon päälle.
Asun tässä asunnossa yksin, joten se ei voinut olla kukaan ihminen.
Mikä se oli? Kummitusko??
Vastaukset 2
Vanhimmat
http://fi.wikipedia.org/wiki/Unihalvaus
Sen antamasi unihalvaus artikkelin linkin kautta löysin nämä kaksi muuta artikkelia:
Ikävä unihalvaus on vaaraton
http://www.hs.fi/omaelama/artikkeli/Ikävä unihalvaus on vaaraton/HS20061120SI1TL02ei8
"Virnuileva paholaishahmo nojasi olohuoneen pöytään"
http://www.hs.fi/omaelama/artikkeli/Virnuileva paholaishahmo nojasi olohuoneen pöytään/HS20061120SI1TL02ei6
Tässä artikkelissa haastateltu sanoo omista kokemuksistaan että:
"Olen puhunut monien ihmisten kanssa näistä kohtauksista. Olen myös huomannut, että ne liittyvät usein sellaisiin ajanjaksoihin elämässä, jolloin olen tavallista stressaantuneempi tai masentuneempi."
Toisaalta kuten nykyajan filosofiat ja tieteet, vaikkakin saattavat kirjoittaa aiheesta, yleensä päättävät aiheen sanoen että "syytä ei tiedetä". Tämä johtuu osittain siitä että tutkijat eivät halua hyväksyä henkiolentoja syyksi vaikkakin toisaalta tälläisen ilmiön takana ei VÄLTTÄMÄTTÄ tarvitse olla henkiolento (vaan voi olla jonkinlainen väliaikainen psyykkinen häiriö).
Toisaalta...
Vuosia sitten eräs reiki-parannusta harrastava ystäväni näytti minulle artikkelin jossa kerrottiin kuinka jokin "kosminen elämänmuoto" oli reiki-parannuksen aikana saanut naispotilaan tuntemaan olonsa todella hyväksi.
Kaikilla niillä ilmiöillä joita nykyihminen väittää "selittämättämäksi" (UFOt, haamut, peikot, keijut) ja muutamalla muullakin "yliluonnollisella" ilmiöllä (kuolleitten ihmisten haamut, ihmeparannus) on sama yhteinen, hyvin luonnollinen, tekijä.
Kaikki nämä ilmiöt ovat yksien ja samojen henkiolentojen aikaansaannosta.
Vai olisiko tämä nykyihmiselle hyväksyttävämpää jos kutsuisin näitä "avaruusolennoiksi". Ei siinä kuitenkaan niin paljon eroa ole.
Henkiolento joka jollekin näyttäytyy jonain kuolleena ihmisenä (tai maahisena tai keijuna tai who-knows-what) pystyy ihan hyvin näyttäytymään jollekin toiselle UFOna.
Ei tässä ole kyse mistään sellaisesta että on jokin ERILAINEN henkiolento joka näyttäytyy peikkona ja taas jokin toisenlainen joka näyttäytyy kuolleen haamuna. Ne ovat yksinkertaisesti yksi ja sama olento joka vaihtaa sitä mitä haluaa ihmiselle näyttää.
Ja tämän he valitsevat pääasiassa sen mukaan mikä 'efekti' sillä on siihen ihmiseen tai mitä tarinaa se ihminen saattaa levittää muille sen takia.
Kaikki vain sen takia että saa ihmiset käyttämään aikaansa paska-vastausten hakemiseen, vastausten joihinka nämä ihmiset eivät koskaan tule saamaa kunnollista vastausta niistä lähteistä joiden puoleen kääntyvät.