Luukkaansalmen silllalle

Kun menee kaupungista päin luukkaansalmen sillalle päin niin kenenhän älynväläys oli tehdä se "berliinin muuri"? pyöräilijät ja jalankulkijat ovat vaarassa ja samoin ex siltakioskin kulmalta tulevat autotkin kun muuri peittää näkyvyyden..
2291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

joka suunnitteli myös Kaukaankadun uuden ilmeen, kyllä on homma hänellä hanskassa. Katotaanpa vaan miten 2 isompaa autoa mahtuu talvella siinä kulkemaan. Sehän on menneiltä talvilta nähty, että auraus hoidetaan niin että lumikasat ovat kuitenkin ajoradan puolella.

Äänestä
  • heti vaan päälle,mikään ei kelpaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


meluaita kirjoitti:

Kun menee kaupungista päin luukkaansalmen sillalle päin niin kenenhän älynväläys oli tehdä se "berliinin muuri"? pyöräilijät ja jalankulkijat ovat vaarassa ja samoin ex siltakioskin kulmalta tulevat autotkin kun muuri peittää näkyvyyden..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu