Hoidin asian näin

Uhrina 1983

Koin yläasteella väkivaltaa, päivittäin. Koulu ei huvittanu ja alko mennä ihan reisille. Nyt 26 vuotta myöhemmin asia on hoidettu mun mieleisesti, sillä kasvoin kiusaajistani ohitse ja olen tavatessani heitä, leiponu armottomasti lättyyn ja kiittäny sen jälkeen kolmenvuoden piinasta. Joku heistä eksyi mun kans samalle työpaikallekkin ja pomo laittoi minut ohjeistamaan kaveria työssään. Juippi sai ohjeita , mutta millaisia, ei tarvinnu tulla enää ekan viikon jälkeen... Osa on kuoleentunu jo.

2

404

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Entinen kiusattu

      Ihan en ole "leiponut lättyyn", koska siinä voi hankkia ikävyyksiä itselleen, mutta muuten kyllä kosto on ollut suloista. Olen ollut työhönottajana ja entisiä kiusaajia on hakenut meille töihin - heillä ei ole mitään mahdollisuuksia päästä edes haastatteluun. Olen myös varoitellut näistä kavereista kollegoita, jotka ovat samassa asemassa. Hekään eivät halua kiusaajia palkata, joten kiusaajat ovat työttöminä ja pysyvät myös. Vain paikkakuntaa vaihtamalla voivat saada töitä.

      • No ota nyt ihmeessä heitä haastatteluun. Voit hiillostaa heitä ja sitten todeta ettet ota heitä töihin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      430
      899
    2. 56
      569
    3. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      157
      550
    4. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      51
      535
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      164
      517
    6. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      216
      485
    7. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      20
      436
    8. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      90
      424
    9. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      63
      418
    10. Se siitä sitten

      Hyvin lyhyt oli loppuelämä, kun ei suhde ehtinyt edes alkaa ennen, kuin päätit lopettaa. Nauti olostasi sitten.
      Ikävä
      22
      410
    Aihe