Derbi ei lähde käyntiin vaikka on ihan uus.
On aika raskas polkee eli puristuksia on. (Tai leikanu paketissa kii? )
Mitä kannattas tehä ?
Jatkaa polkemista ?
derbissä vikaa
20
306
Vastaukset
- sdfghjkl
Ootko koittanu ryypyn kaa eikä sitäkää saa pitää liian kauan muute saa liikaa pensaa jos siinä ees on sitä etkai käännä kaasukahvasta samalla ku yrität käynnistää sillokii nimittäi saa liikaa bensaa ja toivottavast et oo sillo ku se on ollu poissa päältä nii käännelly kaasukahvast nimittäi jos oot ni todennäköisesti oot kastellut tulpat ja KAI OOT SAATANA KÄÄNTÄNY VIRRAN PÄÄLLE?
- hgtdcghjk
ootko tarkistanu muute onko se vapaalla??????????????????????
- -iom
koittaa vaa pilata derbin maineen
- raisu-82
se kerran on ihan uus niin jatka polkemista vaan,polkupyörällä.
- hgjffgjfjfj
tulppa sökö?
- alottaja
hgjffgjfjfj kirjoitti:
tulppa sökö?
Virrat on päällä, bensaa on, vapaalla on tulppa on uusi ja ehjä.
Ryypyn kaa ei käynnisty mutta ei ilmankaan. - sdfsdgfdzsfgwera
alottaja kirjoitti:
Virrat on päällä, bensaa on, vapaalla on tulppa on uusi ja ehjä.
Ryypyn kaa ei käynnisty mutta ei ilmankaan.Heh oot just sellanen jääkiekko poju jolle isi makso mopon ja nyt et osaa edes vaihdetta ottaa päältä. Ja et ole edes kuullutkaan takuusta? taidat kyllä olla jälkeenjäänyt.
- voi vittua
Nonni. taas näitä derbissä vikaa juttuja.
En ihmettelin vaikka olis leikannu paketis kii. Unohtunu poraus jäteet sylttyyn.
Derbeissä vikaa aina vaaaan. OMG !!!!
eli:
Vie sinne mistä ostit ja pyydä niitä käynnistämään. Jos ei käynnisty nii vaadi uus tilalle. Antaako kipinän? Ja tuleeko sylinteriin bensaa?(= kastuuko tulppa)
Mutta jos ei mikään näytä auttavan, vie korjaamolle. Uusissa ei yleensä mtn vikaa ole, jos sitä ei ole itse hajoittanut. o_O- jaahas jaahas
No samapa vaikka olisit ostanut paskaa.
"Derbi on paras"
AINA VAAN ! SE ON PARAS, VAIKKA NÄIN KÄYKIN. - terpivihaaja
haa haa derbi on paska
- dfhdfh
Onko putkessa liian isoa kuria ettei jaksa lähtee?
- -.-
jos on ihan uus nii on tämmöne oiva keksinto nimeltä takuu, sä voit viedä sen sinne mistä ostit ja kysyt, tai kaivaa napanöyhtää niinkaun kun vittu tulee esil :)
- hfghfghgfh
Olisko vika se että derbi vaan on paska?
Vittu näissähän o vikaa enemmän kun kinroadeissa!!!!!!!!! - hfhfhfd
hfghfghgfh kirjoitti:
Olisko vika se että derbi vaan on paska?
Vittu näissähän o vikaa enemmän kun kinroadeissa!!!!!!!!!Rinnakkaisluokan tyypillä on kinroad. Painoa herralla on semmonen vähä runsas 100 kg. Leipo kiinni ylämäessä koska ei jaksanu mennä. Itellä on derbi x-race ja ajettii kerran 3 päällä ja silti jakso oliko nyt 4 vai 5 vaihde mennä saman ylämäen hyytymättä. (Vähä holkkia porattu) kulkee noin 53-55 km/h.
- soligga
hfhfhfd kirjoitti:
Rinnakkaisluokan tyypillä on kinroad. Painoa herralla on semmonen vähä runsas 100 kg. Leipo kiinni ylämäessä koska ei jaksanu mennä. Itellä on derbi x-race ja ajettii kerran 3 päällä ja silti jakso oliko nyt 4 vai 5 vaihde mennä saman ylämäen hyytymättä. (Vähä holkkia porattu) kulkee noin 53-55 km/h.
Siinähän on melkein yhtä paljon kun mun solikassa.
Mentiin 3 päällä ja takana oli istuttava ruohonleikkuri jonka kyydissä vielä yksi kaveri.
Se ruohonleikkuri oli koytetty tarakkaan kii.
Kiihtyvyys oli mita laiskinta, mutta kyllä se siitä sit pikku hiljaa kiihty. :D - sssssssssssssssssssssssssssssss
soligga kirjoitti:
Siinähän on melkein yhtä paljon kun mun solikassa.
Mentiin 3 päällä ja takana oli istuttava ruohonleikkuri jonka kyydissä vielä yksi kaveri.
Se ruohonleikkuri oli koytetty tarakkaan kii.
Kiihtyvyys oli mita laiskinta, mutta kyllä se siitä sit pikku hiljaa kiihty. :Dprojektii vaa
- apua tarvitseva
mulla on derbi senda 03 ja kaasarin välistä vuottaa bensaa mitä pitäs tehä? neuvokkee!
- jeeesö
peniksellä se reikä
- apua tarvitseva
jeeesö kirjoitti:
peniksellä se reikä
oiski joku reikä ensi! mutku se vuottaa kaasarin välistä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va3354690Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty1294163Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,2102522Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1012239Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.411741Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv21548Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk71389- 311356
Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii511294entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin
että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä1471026