Linda oli

Onkos "heinä" saanu "oman koiran puremia",Kovasti odottelen häntä vesille jo...kana rajusti kynitään.
7524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Että saan rotöstelijöistä todistusvoimaista dokumenttia talteen. Ei sitten tarvitse oikeuden määräämien sanktioiden kaatua todisteiden puutteeseen, vaan pääsevät rankaisemaan kunnolla.

Aamulla aikaisin on saalis yleensä rysän päällä, joten ei kun kuvaamaan :-)

Äänestä
  • Jag förstår inte.?

    Äänestä

  • No niin,nyt odotellaan..Vaan kyllä se ahne sieltä tulee.Jos mercurynsä hänelle sen suo.

    Äänestä

  • Pitkällä Zoomilla kirjoitti:

    No niin,nyt odotellaan..Vaan kyllä se ahne sieltä tulee.Jos mercurynsä hänelle sen suo.

    No, men VP! Ids inte...

    Äänestä

  • Och arbetslösa? kirjoitti:

    Jag förstår inte.?

    betalar skatt. En arbetslös har det som hobby. Säljs fångsten emot en ringa ersättning är det bedrägeri.

    Äänestä

  • Tämä " SVENÄS Fiskare ",keräsi/koki tänään,eilen ja toissapäivänä,kymmeniä verkkoja taas,noin klo 11.
    Ajaa nykyään pyydyksilleen rönnqvist veneellään loviisan suuntaan varvin salmen läpi?
    Vuosia jo laituristaan lähtenyt etelän suuntaan?
    Tätä ihmettelivät vuosikymmeniä lahdella kalastaneet,miksi nyt yhtäkkiä näin?
    Onko nyt Valkon puolella joku,joka uhkaa hänen "elinkeinoaan".
    No,Huomenna on Kamera zoomilla mukana!
    t.Luvat kunnossa.

    Äänestä

  • Ranta Hur kirjoitti:

    Tämä " SVENÄS Fiskare ",keräsi/koki tänään,eilen ja toissapäivänä,kymmeniä verkkoja taas,noin klo 11.
    Ajaa nykyään pyydyksilleen rönnqvist veneellään loviisan suuntaan varvin salmen läpi?
    Vuosia jo laituristaan lähtenyt etelän suuntaan?
    Tätä ihmettelivät vuosikymmeniä lahdella kalastaneet,miksi nyt yhtäkkiä näin?
    Onko nyt Valkon puolella joku,joka uhkaa hänen "elinkeinoaan".
    No,Huomenna on Kamera zoomilla mukana!
    t.Luvat kunnossa.

    Ettei hänen tarvitse joka vuosi olla oikeudessa,hänellä sentään vaimo ja lapsiakin.Ei se ole oikein,että 2009 suomessa pitää salaa kalastaa,että voi perheensä elättää!

    t.Toimeentulija.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Telakalla kirjoitti:

Onkos "heinä" saanu "oman koiran puremia",Kovasti odottelen häntä vesille jo...kana rajusti kynitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu