xp asennuslevyn teko läppärille

Olen pariin otteeseen joutunu asentamaan winxp:n kannettavaan tietsikkaan ja tuli vaan mieleen että voisiko siitä fujitsun omasta recovery levystä tehdä "parannetun version", missä olis kaikki mahdollliset xp-päivitykset ja service packit mukana. Ärsyttää meinaan aina latailla niitä erikseen. Asennus kestää nykyisin keskimäärin pari tuntia.
3389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

lataa Nlite-softa ja kokeile suostuuko se tekemään fujitsu-recoverylevystän "parannetun" version. Siihen vois kokeilla integroida ainakin sp3:n ja jotain xp-päivityksiä, jos niistä löytyy joku uudehko paketti josa on mahdollisimman paljon uusimpia tärkeitä päivityksiä. Myös kaikenlaisia ajureita voi integroida asennusromppuun.
Kopioi ensin fujitsu-palautuslevyn sisältö kiintolevylle sopivannimiseen kansioon ja sitten vaan nlite käyttöön.
tarvitset tämän sp3:n integrointia varten:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=5b33b5a8-5e76-401f-be08-1e1555d4f3d4&DisplayLang=fi
niitä win xp-päivityspaketteja pitää kai etsiä jostain microsoftin latauskeskuksesta tms.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fujitsu siimens kirjoitti:

Olen pariin otteeseen joutunu asentamaan winxp:n kannettavaan tietsikkaan ja tuli vaan mieleen että voisiko siitä fujitsun omasta recovery levystä tehdä "parannetun version", missä olis kaikki mahdollliset xp-päivitykset ja service packit mukana. Ärsyttää meinaan aina latailla niitä erikseen. Asennus kestää nykyisin keskimäärin pari tuntia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu