Kuka tämän

tarkoitan kuka voi määrätä ketkä täällä kijroittelee ja ketkä ei vai sefuko täällä ykspuolisesti säätää lakeja?
11202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

pyrin ohjailemaan.
Vaan ei se auta.
Palstan ykkönen on "Korvenkärttyinen"
Lempparini.
:)

H.

Äänestä

Ihminen, jolla ei ole koulutusta, mutta oikeanlainen luonne (rajoittunut)
Täytyy pystyä kyykkimään 24h poistelemassa toisten älykkäitä juttuja.

Äänestä
  • mitä saa kirjoittaa. Sefun ei tarvi olla 24/7, vapaaehtoishomma, on paikalla kun on tai ei.

    Äänestä

  • täällä kyykkiä 25/8 ja kyykyttää muitakin:)

    Äänestä

vai en. Niin se on, yksinkertaisesti.
En ole holhouksessa.

Äänestä

kuningatar, #%R@?/. Alkaa taas näin hiljasempaakin miestä potuttamaan lain tympeä koura.
Käyn täällä yleensä vain iltaisin ja tänäänkin oli tarkoitus katsella joitain eilisiä ketjuja. Mutta taas oli iso luuta lakaissut. Taidan mennä lakkoon täksi illaksi, ettei taas huomenna ole sama homma.

Äänestä
  • joten näyttää siivous olleen täälläkin käynnissä. Mutta sellaisia vihanlietsontaketjuja ei ylläpitäjä poista vaikka olis aihettakin. Mitä lienee sakkia jotka hoitelee tuota siivousta kun niin kovin epätasaseen lakasee...

    Äänestä

lukea?

Äänestä

G.J sääksineen.

Äänestä

sitä pidempi ketju ja jos pikkusen huumorin puolelle kallistuu niin äkkiä poistoon onko se kurjuus niin kivaa että sitä on mukava lueskella ja siihen ottaa kantaa eihän täällä oikeestaan monikaan edes enää kirjoittele voihan olla että lukemassa käyvät mutta niin käy mullakin yhä useemmin ja useemmin sen oon kyllä huomannu että suurin osa ketjuista katoo ja toiset ei sit millään vaikka jauhetaan samoja asioita viikosta toiseen vähän eri aloituksella mutta toivotaan että joskus rupee aurinko paistaan risukasaankin.

Äänestä
  • vellominen palkitsee enemmistöä ihmisistä, emme ole oppineet iloitsemaan, - sehän on ollut syntiä jo ammoisista ajoista :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


palstan omistaa kirjoitti:

tarkoitan kuka voi määrätä ketkä täällä kijroittelee ja ketkä ei vai sefuko täällä ykspuolisesti säätää lakeja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu