laiska macbook

sfjeorigjreog

mikä tätä macbookia vaivaa, kun aina menee nukkumaan? jos jätän mesen päälle, musiikit soimaan ja torrentit latautumaan, niin tämä päättää jossain vaiheessa rueta vetämään sikeitä ja katkaisee netin ja pistää näytön mustaksi. miten ihmeessä voin jättää jotain juttuja latautumaan ja lähteä itse vaikka käymään kaupassa, kun toinen rupeaa nukkumaan sillä aikaa? miten macbookin saa pysymään hereillä!?

3

447

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mac pro

      Järjestelmäasetuksissa asetukset sillein et koneesi nukkuu sammuu laita ne sillein ettei koskaan nukkumaan sammumaan automaattisesti.Hakemisto järjestelmäasetukset energiansäästäjä.

      • aloittaja

        onnistui.

        mitäs tuo tarkoittaa nykyinen akun lataus 99 %? eikö koko kiintiö ole enää täynnä, vaikka on lähes uusi kone?


      • >95%
        aloittaja kirjoitti:

        onnistui.

        mitäs tuo tarkoittaa nykyinen akun lataus 99 %? eikö koko kiintiö ole enää täynnä, vaikka on lähes uusi kone?

        Akun lataus aloitetaan vasta, kun prosentit on laskeneet alle 95 %. Tällä pyritään säästämään akkua kun ei jatkuvasti ladata.
        CoconutBattery ohjelmalla voi seurailla akun kuntoa ja latauskertojen määrää. Akkua kannattaa käyttää aktiivisesti.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3149
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2505
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2136
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2045
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe