Oon saannu kännylleni jostain ihmeestä tiedostoja, jotka on tyyliin tämän nimisiä: !"#¤%&/ (Joka on mahdotonta). Eikä niitä voi poistaaa/Vaihtaa nimeä, koska ilmottaa että tän nimistä ei voi poista.
Nämä ovat myös kansio-muodassa, eikä sisälle voi päästä, ja on olevinaan yli gigan kokosia!!?? kun micro-sd on vain 1gb.
Eli siis mitävv...? Aika jännä juttu... Koneellani ei ole muka viruksia.
Nämä ovat myös kansio-muodassa, eikä sisälle voi päästä, ja on olevinaan yli gigan kokosia!!?? kun micro-sd on vain 1gb.
Eli siis mitävv...? Aika jännä juttu... Koneellani ei ole muka viruksia.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ensin puhut kännystä ja sitten koneesta... ?
Kerro nyt sitten lisätietoja, mikä känny, mikä kone (tiski vai?) ja koneen käyttöjärjestelmä (paitsi jos se on tuo tiskikone...)...
compaq presario SR5105SC
Windows vista sp1 vissii : P
Pöytäkone
Eli siis siirsin dataa (Jatkossa kone tarkottaa tietokonetta) : ) koneelta kännylle, (känny aivan uus, nokia 6303). Musiikkia lähinnä laitoin. Ja kun olin valmis, huomasin noi vee-mäiset tiedostot siitä.
Aivan olemattomasta tullut nuo tiedostot. Olen etsinyt koko tietsikan, mutta ei löydy koneelta Mitään !"#¤%&/ tiedostoja.
-Onko ne kenties jotenkiin härskisti jemmattu?
Kortin tiedostojärjestelmä on seonnut syystä tai toisesta (ensimmäisenä tulee mieleen yleisin, ethän ole nypännyt korttia irti kesken kirtjoitusoperaation ?).
Kopioi kaikki säilytettävät tiedostot talteen koneelle ja formatoi senjälkeen kortti tiedostot takaisin kortille. Jos tietokone ei suostu formatoimaan korttia niin puhelin voi suostua ja toisinpäin, nuo virheet joskus kiukutelevat niin ettei Windows suostu formatoimaan sitä ja sama ehkä puhelimissa. Huom! jos formatoit tietokoneella niin varmista että formatoit oikeaan tiedostojärjestelmään, EI NTFS vaan FAT (muistaaksen FAT 16 noilla korteilla?), eli varminta olisi formatoida puhelimella niin tulee oikea tiedostojärjestelmä joka toimii puhelimessa.
Ehdit laittaa lisää silläaikaa kun laitoin edellistä, olihan kaapeli kunnolla kiinni jos sitäkautta siirsit ? Pätkivä kaapeli yleensä tuottaa virheilmoituksen mutta olen parikertaa törmännyt tapauksiin joissa dataa sekoaa ilman että mitään virheilmoituksia tulee.
Thanks tiedoista... Kortille voisin kokeilla tarvittaessa tehdä tuon : )
Nimittäin ehdin hankkia jo 4GB... Mutta ämppää saan tuon.
Kiitti vinkeistä... Mut, miten kännyltä formatoiminen käy?? ^_O Simppelisti vain "poista"? No ei kai!