Paras BB aikoihin, loistavaa pelinlukua skipata tylsääkin tylsemmät viikkotehtävät ja suoraan asiaan. Ketään ei kiinnosta se lässytys vaan nähdä ihmisten todellinen luonto!
Asiaan, slummiin ehdottomasti nämä:
-Lotta
-Ragnar
-Jelena
-Aso
-Tuija
-Nino.
Lotta ehdottomasti ja pysyväisjäsenenä, pikkutyttö kaipaa hieman reality checkiä. Ragnar pitää saada eristettyä Danasta ja toisinpäin, nyt ei järjen hiventä touhussa. Onko Dana puhunut viikon aikana vielä kenenkään muun kun Rankun kanssa, lisää kavereita taloon joo... Jeesus sentään!
Asiaan, slummiin ehdottomasti nämä:
-Lotta
-Ragnar
-Jelena
-Aso
-Tuija
-Nino.
Lotta ehdottomasti ja pysyväisjäsenenä, pikkutyttö kaipaa hieman reality checkiä. Ragnar pitää saada eristettyä Danasta ja toisinpäin, nyt ei järjen hiventä touhussa. Onko Dana puhunut viikon aikana vielä kenenkään muun kun Rankun kanssa, lisää kavereita taloon joo... Jeesus sentään!
Vastaukset 47
Vanhimmat
Hyvä jako! Toivottavasti slummilaisilla on vaatteina perunasäkit ja jääkiekkolippikset. Kamerat Ragnariin kun koreilu loppuu! :)
peili-Kätlinille tekis hyvää vähän askeettisemmat olot? Peilit ja meikit ym. ylellisyystarvikkeet ja kemikalituoteet ja spennailukuteet pois.
suustani :D. Sen haluaisin nähdä. Prinsessa kerjäläiseksi vähäksi aikaa.
Ragnar on komea vaikka perunasäkki päällä! Vaatteilla millä hyvänsä tai ilman vaatteita Ragnar on herkku!
http://www.julkkikset.fi/forum/index.php/topic,8862.msg147301.html#msg147301
http://www.julkkikset.fi/forum/index.php/topic,8862.msg147392.html#msg147392
Kaikki näkyy, niin kuin pitääkin.
Epäaidompaa ihmistä ei ole missään BB:ssa ollut. Jätkä keskittyy yli 110 % itseensä.
ihan paska kroppa
Lotta tarvii opetusta, ettei mami olekaan siivoamassa hänen sotkujaan, Raksu taas liian olevinaan, Jelenalle tekee hyvää tehdä kans jotain eikä vain astua valmiille. Akka ei ole kortta ristiin laittanut koko aikana.
Aso mokasi homofopiallaan pelinsä. Tuijalla ei kulje hissi yäkertaan, jotenkin pitää itseään hyvinkin viisaana, vaan koen et on jälkeenjäänyt.
Nino taitaa olla ainoa joka kestää , jos vain röökii riittää.
Ei tekisi pahaa kadi2, eikä Esa A., tekemistä tyhmille feikeille.
kärsimään. Vieläkun siltä otettas tupakat pois, niin ois ilo katelle miten viikko sillä menee. Kypsää kauraa ensimmäisen yön jälkeen luovuttaa.
Muija ei tajua mistään mitään, tupakkaa taitaa just osata polttaa, kaikki muu onkin huttua..
puolille eli köyhissä on yksi nainen tai mies enemmän. 4 miestä 3 naista tai 3 miestä 4 miestä.
köyhiin ainakin kätlin, tuija, lotta
Ehdottomasti Kätlin slummiin! Oikeastaan vois mennä sinne vaikka ihan yksin.
Kätlin sinne slummiin ehdottomasti! Ja Dana myös.
Miks vihaatte Kätliniä? Tähän mennessä se on vaikuttanu kaikkein mukavimmalta, fiksuimmalta ja kauniimmalta ;) koko talossa. Kyllähän se aika paljo meikkaa ja huolehtii ulkonäöstään mut so what?
No olishan se kyl kiva nähä miten se pärjäis ilman niitä meikkejään siel slummis, sitä en kiellä :)
Kätlin on mitä herttaisin tyttö ja aivan oikein kun viitsii pitää itsestään huolta, eikä ole sellainen homssu kuin Jelena.
Ja Kätlinin puhe in hauskan kuuloista kuin pikkutytön:)
Lotta ja sen oppimattomat tavat, huh huh, millaiset vanhemmat hänellä on, kun ei ole opetettu syömään mitään ravintopitoista, mami varmaan laittanut pöytään vain jotain tyyliin ranskikset!!!!!
Dana itsekeskeinen, huomionkipee, mustis, eikä mikään kaunis edes.
Nino, joka ei varmana kestä mitään ulkohuusii, sillä menee ihan ekana hermot!
mitä herttaisin tyttö ja pitää itsestään huolta, eikä oo kuin Jelena joka on kuin joku homssu! Ja puhe kuin pikkutytöllä, ihana.
Nino ei tuu kestään mitään ulkohuusii, sillä menee ekana hermot!
Dana on itsekeskeinen, huomionkipee mustis ja ruma.
Tuija nyt on ihan dorka, ei oikeen syty lamppu!
Lotta, huh huh, millaset vanhemmat sillä on, ei mitään tapoja opetettu ja mami tuonut vissiin ruokapöytään vaan ranskiksia ei mitään terveellistä, muija ei tajuu mistään mitään, eikä vissiin osaa hymyillä, kokoajan naama rutussa ja inisee kuin nelivuotias!!!!
Kätlin on kaunis ja yks fiksuimpia ja kilteimpiä! Kateellisia valitettavasti piisaa! Kyllä Kätlin pärjäisi ilman meikkejäkin, selviytisi varmasti paremmin kun moni muu! Ja Kätlinkin on kaunis vaikka perunasäkissä :-)
"Ja Kätlinin puhe in hauskan kuuloista kuin pikkutytön"
Mikä siinä ei olisi pikkutyttömäistä? Siis ihan kaikki! Kätlin on omien sanojensa mukaan muuttanut Suomeen yksin 16 vuotiaana, silti koko perhe asuu seinäjoella isä, äiti ja sisarukset.
Miksi vihaatte Kätliniä? Se on tähän mennessä vaikuttanu fiksuimmalta, mukavimmalta ja kauniimmilta ;) koko talossa. Kyllähän se aika paljo meikkaa ja huolehtii ulkonäöstään but so what?
No olishan se kyl jännä nähä miten se pärjää ilman meikkejään siellä slummis, sitä en kiellä :)
No kai se nyt pärjää ihan hyvin. Kätlinillä on niin jalat maassa, ei se mikään turhailija hienohelma ole. Tottakai se talossa haluaa ehostaa siinä missä muutkin, mutta jos joutuu pihalle (slummiin), niin mitä sitten?
Vain Paratiisin asukin saavat käydä saunassa ja porealtaassa. Olisko hienoa kun Kätlin on loppukauden joku huppari päässä tai toppatakkiin puettuna???
Siinä saatte sitten haaveilla Kätlinistä bikineissä, meinaan niitä ei slummissa käytetä.
eikös ne (ainakin oikeissa slummeissa) ihmiset sikiä kovasti ja hyvinkin vähissä vaatteissa kuljeskele?
ois hyvä jako suomalaiset paratiisiin ja muu maailma slummiin,,,,,,,siis kuten oikeassakin elämässä
oikein, mutta sehän olisi rasismia tietenkin jonkun kikkopään mielestä.. mutta niinhän se pitäisi mennä!
pitää laittaa ehdottomasti kaikki pissa-liisat ja lasset, eli kätlin, dana, lotta, aso, ragnari, oravapillu tuija vai mikä se oli, ja sitte nino.
pitää ehdottomasti laittaa kaikki pissa-liisat ja lasset, eli lotta, kätlin, dana, oravapillu tuija vai mikä se oli, aso, ragsu, ja nino.
Ei aleta spekuloida kaikkea saatanan paskaa.
Mitä oikeastai tapahtui kertoi Nino. Ai, Sami vähän Viron tytön kanssa hieroi.
koko loppukauden ajan, valitettavasti.
Kadia suosittiin aikanaan ihan helvetisti tuotannon toimesta, joten mikään ei ole todennäköisesti muuttunut, kun on kyse Viron pissaliisoista.
Slummiin nämä neidit:
-Kätlin
-Dana
-Tuija
-Aso
-Nino
-Ragnar
No EI Kätliniä slummiin!
Haluan nähdä suihkuvideoita Kätlinistä loppukaudellakin ja niitä ei slummi-asukeista tule, kun ei ole suihkuakaan siellä.
Onhan slummilaisillakin kylmää vettä peseytymiseen, ajatteleppa tarkemmin miten se kylmä vesi vaikuttaa...
-Lotta
-Kätlin
-Ragnar
-Minna
-Esa A
-Jelena
-Nino
Lotan sen takia et se valittaa ja nyrpistelee joka asialle ja on suvaitsematon. Eroon samposta.
Kätlinin sen takia, että tahdon tietää onko se päältä kaunis kakku vai onko sisälläkin jotain eloa. En ole varma vielä mitä ajattelen siitä.
Ragnarin hienohelmaisuuden takia ja eroon danasta.
Minnan laittasin sen takia että ois erossa Esa J:stä. Ei yhessä nyhjöttäminen oo kivaa katottavaa. Siinä menee Esan persoona piiloo ku yks kyhjöttää kokoajan vieres vahtimassa.
Esa A:n koska haluan nähä pystyykö se muuhunkin kuin älyä vaativiin tehtäviin. Tekemistä esalle!!
Jelenan laihuttamaan sinne pari kiloa.
Ninon eroon samposta et sampo sais hetken olla rauhassa.
Täällä ollaan samoilla linjoilla. Odotan oikein sitä jos Kätlin joutuu olemaan ilman meikkausta ja hiusten laittoa.
just niin.....ei kai kukaan idiootti viitti tollasta skeidaa tosiaan kattoo....
a
Naiset
- Kätlin (liian hienosto ja peiliin katsoja. Näkis osaako elää slummi elämää)
- Jelena (vois saada raivokohtauksia kun ei kaikki mene niin kuin pitää)
- Tuija (sais slummi puolella puhua ittestään niin paljon kuin tykkää)
- Lotta (pääsis pikkuneiti kokeilemaan hermojaan ja kärsivällisyyttä)
Miehet
- Aso (vois tulla muittenkaa riitaa "Jelenankaa")
- Esa J (hienosto poika ei välttämättä kauan jaksais olla slummi)
- Nino (ei kestäis viikkoakaa)
Vielä kaiken lisäksi slummit ja paratiisin asukkaat eivät saisi mitenkään kommunikoida keskenään.
Jako olisi pitänyt tehdä tänään ihan aamusta kun lähes kaikilla oli krapula.
ja dana paratiisiin, pääsis dana vittuilemaan kätlinille paratiisista, kun on niin vitun kateellinen sille!
Siis mikä Esa J:stä muka tekee "hienostopojan"? Selittäisitkö meillekin? Esim. Ragnarhan on monin verroin hienostelevampi, oikea koreilija ja "muotiguru".
näkis millainen tosimies oikeasti olisi kun ei pääsisi nyppimään kulmakarvoja ym, ym, ym.
1) Kätlin
2) Ragnar
3) Sampo
4) Jelena
5) Esa J
6) Tuija
7) Aso
Tämä populaatio saisi kunnon riidat aikaan. Kysymyksessä ei siis ole inhokit!
http://www.tv-gallup.com/v3chat/index.php
Ilmainen chat, jonka saa pienennettyä 24/7:n viereen! Helpompaa huutelua, kuin keskusteluissa!
Lotta ehdottomasti slummiin! Esa.A. ja Terttu "kärsimään" paratiisin puolelle :D.
Eihän tämä ole mikään viikkotehtävä vaan koko kauden kestävä järjestely.
ei oo tainnu edes tajuta koko tehtävän ideaa! Se ei tosiaan oo mikään viikkotehtävä vaan kestää koko kauden..
-nino: päällekäyvälle homoilulle pitäisi pistää piste
- kätlin: keimailevale pikkuhutsulle piiskaa
- esa a: ois kiva katsoa, miten älyllä pärjää
- sami: viina on viisasten juoma, liian lärvissä koko ajan
- terttu: käännytystyölle pitää laittaa piste
- jelena: se mikä ei tapa, vahvistaa
Sadistinen jako slummiin ja paratiisiin :D
Slummiin
Lotta: Tarvitseeko edes perustella.
Kätlin: Sama
Ragnar: No voi hyvänen aika eihän tuo pärjää ilman muotia, miespuolinen kätlin
Esa A: Hehheh se ei varmaan kestäis edellämainitussa jengissä, kun yleensä juttelee Tertun kanssa
Esa J: Pitää erottaa kyyhkyläiset,muhhahhaa
Aso: Nyppii kulmakarvansa, sen päätä alkaa varmasti särkee jos ei saa nypittyä niitä eli siksi
Tuija
Paratiisiin
Terttu: No kun sillä oli reumatismikin tai jotain ja iän puolestakin kunnioittavampaa käytöstä
Minna: Kyyhkyläiset eroon
Sami : eroon katlinista
Jelena: En kyllä tiedä miksi jelenan paratiisiin laitoin mutta ..
Sampo; kyllä se varmasti joskus räjähtää vielä ninolle jota olisi hauska katsoa niin siksi myös:
Nino: yrittää lämmitellä sampoa joka on huvittavaa kun se ei ala
dana: Eroon raksusta
Joo ja päälliköksi vielä aso. : )
Sami esiintyy humalaisempana kuin todellisuudessa on. Ei kukaan täysikasvuinen ihminen tule noin näkyvään humalaan siideristä ja kaljasta. Eihän sitä ole kuin muutama tölkki per/törppö saatavilla.
Muulla ei ole väliä mutta sen danan sais majoittaa mun luo pysyväisesti, on se sen verran seksikäs nainen.
kaikki kätlinit,ragnarit ja muut typerän nimen omaavat vois laivata ruotsiin pysyvästi, moi.