Elämme kaukosuhteessa tällä hetkellä, niin kaukana toisistamme, ettemme tapaa kuin noin puolivuosittain, jolloin sitten käytämme aikamme 'hyödyksi'. Olemme miettineet, josko ulkona talvella voisi kokeilla naimista.
Onkos joku teistä koittanut talvella ulkona? Millaisessa paikassa? Voiko ruumiin nesteet jäätyä pakkasessa naidessa, että tarvitaanko jotain erityis toimenpiteitä? Millainen kokemus oli? Voiko pakkasessa naimista suositella toisille vai ei?
Tuossa muutama kysymys, jotka mieleeni tulivat nyt, mutta varmaan jollekkin tulee enemmänkin ideoita, huomioita mieleen.
Kiitos asiallisista vastauksista!
Talvella ulkona?
6
16847
Vastaukset
- tyttö- - -
jos et huomannut tämä on novelleille tarkoitettu..
- ulkona...
voi olla.Kaikki ollaan koitettu, tavalla tai toisella.Lumihangessa, autossa, puussa, kelkassa, onhan näitä paikkoja.Voi jäätyä, siksi kannattaa juoda paljon viinaa, niin pysyy sulana.Kokemusta en muista, koska olin niin juovuksissa.Voi suositella toisille.
- autossa
Autossa on kokeiltu eikä mikään jäätyny kun oli jo auto kerinny lämpeämään sopivasti eikä touhu kestäny kovin kauan.
- pakkasta
oli nuorena nöösinä kun naitiin yhessä porttikongissa Rovaniemellä. Hyvin onnistu eikä pannu pakkanen.
Siitä on jääny erityisesti mieleen kuinka höyry nousi somasti niin pillusta kuin märästä kullista kun painoin takaapäin menemään. Vieläkin tulee fantasioitua sillä muistikuvalla :)
Jokunen vuosi sitten silloisen rakastjattareni kanssa naitiin kirkkaana pakkasyönä huurteisessa maassa viltin päällä. Hän oli hitaasti laukeavaa lajia ja siinä kyllä mun pakarat meinas jäätyä ennen kuin hän sai ja minäkin sain päästää satsin tulemaan. Kiihottava kokemus ja erityisen hieno tähtitaivas Aktin kruunasi daamini näkemä tähtitaivaan halkaissut tähdenlento, kuulemma suotuisa enne ... ja niinpä hän nykyään on vaimoni ja minä kaksospoikien isä.- Kinkut jäässä.
Pydähdyimme eräälle levikille, missä oli kiinteän pöydän maassa. Oli miinus 15 astetta ja siinä pöydällä sain miestä. Kyllä paroita vähän paleli, vaikka hänen takkinsa oli alla, Orgasmin sain 'alttiudestani'. En mikään mielijuttu tuo ainakaan mulle.
- Anonyymi
Kinkut jäässä. kirjoitti:
Pydähdyimme eräälle levikille, missä oli kiinteän pöydän maassa. Oli miinus 15 astetta ja siinä pöydällä sain miestä. Kyllä paroita vähän paleli, vaikka hänen takkinsa oli alla, Orgasmin sain 'alttiudestani'. En mikään mielijuttu tuo ainakaan mulle.
On sitä naitu toppavaatteet ollu yllä ja ne kiihottanu kumpaakin niin pitihän sitä lykkiä ja lopun kaikki tietääkin että paksuksihan se tuli ja musta isä
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html384175Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2424002Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1353128Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis652994Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat162991Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos732696Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien982443Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1202075- 451965
- 241770