Talvella ulkona?

Aapuuva...

Elämme kaukosuhteessa tällä hetkellä, niin kaukana toisistamme, ettemme tapaa kuin noin puolivuosittain, jolloin sitten käytämme aikamme 'hyödyksi'. Olemme miettineet, josko ulkona talvella voisi kokeilla naimista.

Onkos joku teistä koittanut talvella ulkona? Millaisessa paikassa? Voiko ruumiin nesteet jäätyä pakkasessa naidessa, että tarvitaanko jotain erityis toimenpiteitä? Millainen kokemus oli? Voiko pakkasessa naimista suositella toisille vai ei?

Tuossa muutama kysymys, jotka mieleeni tulivat nyt, mutta varmaan jollekkin tulee enemmänkin ideoita, huomioita mieleen.

Kiitos asiallisista vastauksista!

6

16778

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyttö- - -

      jos et huomannut tämä on novelleille tarkoitettu..

    • ulkona...

      voi olla.Kaikki ollaan koitettu, tavalla tai toisella.Lumihangessa, autossa, puussa, kelkassa, onhan näitä paikkoja.Voi jäätyä, siksi kannattaa juoda paljon viinaa, niin pysyy sulana.Kokemusta en muista, koska olin niin juovuksissa.Voi suositella toisille.

      • autossa

        Autossa on kokeiltu eikä mikään jäätyny kun oli jo auto kerinny lämpeämään sopivasti eikä touhu kestäny kovin kauan.


    • pakkasta

      oli nuorena nöösinä kun naitiin yhessä porttikongissa Rovaniemellä. Hyvin onnistu eikä pannu pakkanen.
      Siitä on jääny erityisesti mieleen kuinka höyry nousi somasti niin pillusta kuin märästä kullista kun painoin takaapäin menemään. Vieläkin tulee fantasioitua sillä muistikuvalla :)

      Jokunen vuosi sitten silloisen rakastjattareni kanssa naitiin kirkkaana pakkasyönä huurteisessa maassa viltin päällä. Hän oli hitaasti laukeavaa lajia ja siinä kyllä mun pakarat meinas jäätyä ennen kuin hän sai ja minäkin sain päästää satsin tulemaan. Kiihottava kokemus ja erityisen hieno tähtitaivas Aktin kruunasi daamini näkemä tähtitaivaan halkaissut tähdenlento, kuulemma suotuisa enne ... ja niinpä hän nykyään on vaimoni ja minä kaksospoikien isä.

      • Kinkut jäässä.

        Pydähdyimme eräälle levikille, missä oli kiinteän pöydän maassa. Oli miinus 15 astetta ja siinä pöydällä sain miestä. Kyllä paroita vähän paleli, vaikka hänen takkinsa oli alla, Orgasmin sain 'alttiudestani'. En mikään mielijuttu tuo ainakaan mulle.


      • Anonyymi
        Kinkut jäässä. kirjoitti:

        Pydähdyimme eräälle levikille, missä oli kiinteän pöydän maassa. Oli miinus 15 astetta ja siinä pöydällä sain miestä. Kyllä paroita vähän paleli, vaikka hänen takkinsa oli alla, Orgasmin sain 'alttiudestani'. En mikään mielijuttu tuo ainakaan mulle.

        On sitä naitu toppavaatteet ollu yllä ja ne kiihottanu kumpaakin niin pitihän sitä lykkiä ja lopun kaikki tietääkin että paksuksihan se tuli ja musta isä


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      100
      6318
    2. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      116
      2886
    3. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      276
      2710
    4. Kirjoita

      … jotakin minkä vain kaivattusi tietää
      Ikävä
      147
      2693
    5. Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?

      Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo
      Tv-sarjat
      37
      2348
    6. Tyhmä persuväite = köyhä argumentti

      Väite, että vasemmistopuolueita äänestäisivät vain “köyhät, tapatyöttömät tai heikoilla lahjoilla varustetut”, kertoo en
      Maailman menoa
      71
      2306
    7. Tiesitkö? Andy McCoy ja Pelle Miljoona saavat taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on

      Ylimääräiset taiteilijaeläkkeet on jaettu ja 59 taiteilijaa sai sen. Taiteilijoiden keskimääräinen eläketulo jää hyvin a
      Maailman menoa
      76
      1750
    8. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1685
    9. Haluan sut

      Voitaisiinko tutustua paremmin toisiimme? Ovi on aina auki sinulle. Lähelle.
      Ikävä
      53
      1593
    10. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      3
      1439
    Aihe