Talvella ulkona?

Aapuuva...

Elämme kaukosuhteessa tällä hetkellä, niin kaukana toisistamme, ettemme tapaa kuin noin puolivuosittain, jolloin sitten käytämme aikamme 'hyödyksi'. Olemme miettineet, josko ulkona talvella voisi kokeilla naimista.

Onkos joku teistä koittanut talvella ulkona? Millaisessa paikassa? Voiko ruumiin nesteet jäätyä pakkasessa naidessa, että tarvitaanko jotain erityis toimenpiteitä? Millainen kokemus oli? Voiko pakkasessa naimista suositella toisille vai ei?

Tuossa muutama kysymys, jotka mieleeni tulivat nyt, mutta varmaan jollekkin tulee enemmänkin ideoita, huomioita mieleen.

Kiitos asiallisista vastauksista!

6

16801

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyttö- - -

      jos et huomannut tämä on novelleille tarkoitettu..

    • ulkona...

      voi olla.Kaikki ollaan koitettu, tavalla tai toisella.Lumihangessa, autossa, puussa, kelkassa, onhan näitä paikkoja.Voi jäätyä, siksi kannattaa juoda paljon viinaa, niin pysyy sulana.Kokemusta en muista, koska olin niin juovuksissa.Voi suositella toisille.

      • autossa

        Autossa on kokeiltu eikä mikään jäätyny kun oli jo auto kerinny lämpeämään sopivasti eikä touhu kestäny kovin kauan.


    • pakkasta

      oli nuorena nöösinä kun naitiin yhessä porttikongissa Rovaniemellä. Hyvin onnistu eikä pannu pakkanen.
      Siitä on jääny erityisesti mieleen kuinka höyry nousi somasti niin pillusta kuin märästä kullista kun painoin takaapäin menemään. Vieläkin tulee fantasioitua sillä muistikuvalla :)

      Jokunen vuosi sitten silloisen rakastjattareni kanssa naitiin kirkkaana pakkasyönä huurteisessa maassa viltin päällä. Hän oli hitaasti laukeavaa lajia ja siinä kyllä mun pakarat meinas jäätyä ennen kuin hän sai ja minäkin sain päästää satsin tulemaan. Kiihottava kokemus ja erityisen hieno tähtitaivas Aktin kruunasi daamini näkemä tähtitaivaan halkaissut tähdenlento, kuulemma suotuisa enne ... ja niinpä hän nykyään on vaimoni ja minä kaksospoikien isä.

      • Kinkut jäässä.

        Pydähdyimme eräälle levikille, missä oli kiinteän pöydän maassa. Oli miinus 15 astetta ja siinä pöydällä sain miestä. Kyllä paroita vähän paleli, vaikka hänen takkinsa oli alla, Orgasmin sain 'alttiudestani'. En mikään mielijuttu tuo ainakaan mulle.


      • Anonyymi
        Kinkut jäässä. kirjoitti:

        Pydähdyimme eräälle levikille, missä oli kiinteän pöydän maassa. Oli miinus 15 astetta ja siinä pöydällä sain miestä. Kyllä paroita vähän paleli, vaikka hänen takkinsa oli alla, Orgasmin sain 'alttiudestani'. En mikään mielijuttu tuo ainakaan mulle.

        On sitä naitu toppavaatteet ollu yllä ja ne kiihottanu kumpaakin niin pitihän sitä lykkiä ja lopun kaikki tietääkin että paksuksihan se tuli ja musta isä


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      205
      3904
    2. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      81
      2106
    3. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      87
      2080
    4. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      49
      2035
    5. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      96
      1966
    6. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      65
      1694
    7. Oletko tosiaan niin

      matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.
      Viha
      142
      1124
    8. Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta

      Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem
      Maailman menoa
      296
      1042
    9. Millaisia toiveita

      Sinulla on minun suhteeni?
      Ikävä
      78
      970
    10. Oikea mies ei katoa elämästä silloin

      Kun on vaikeaa. Väärä mies pysyy elämässä niin kauan kun aurinko paistaa ja on mukavaa. Mutta kuka jää elämään silloi
      Ikävä
      98
      856
    Aihe