Talvella ulkona?

Aapuuva...

Elämme kaukosuhteessa tällä hetkellä, niin kaukana toisistamme, ettemme tapaa kuin noin puolivuosittain, jolloin sitten käytämme aikamme 'hyödyksi'. Olemme miettineet, josko ulkona talvella voisi kokeilla naimista.

Onkos joku teistä koittanut talvella ulkona? Millaisessa paikassa? Voiko ruumiin nesteet jäätyä pakkasessa naidessa, että tarvitaanko jotain erityis toimenpiteitä? Millainen kokemus oli? Voiko pakkasessa naimista suositella toisille vai ei?

Tuossa muutama kysymys, jotka mieleeni tulivat nyt, mutta varmaan jollekkin tulee enemmänkin ideoita, huomioita mieleen.

Kiitos asiallisista vastauksista!

6

16450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyttö- - -

      jos et huomannut tämä on novelleille tarkoitettu..

    • ulkona...

      voi olla.Kaikki ollaan koitettu, tavalla tai toisella.Lumihangessa, autossa, puussa, kelkassa, onhan näitä paikkoja.Voi jäätyä, siksi kannattaa juoda paljon viinaa, niin pysyy sulana.Kokemusta en muista, koska olin niin juovuksissa.Voi suositella toisille.

      • autossa

        Autossa on kokeiltu eikä mikään jäätyny kun oli jo auto kerinny lämpeämään sopivasti eikä touhu kestäny kovin kauan.


    • pakkasta

      oli nuorena nöösinä kun naitiin yhessä porttikongissa Rovaniemellä. Hyvin onnistu eikä pannu pakkanen.
      Siitä on jääny erityisesti mieleen kuinka höyry nousi somasti niin pillusta kuin märästä kullista kun painoin takaapäin menemään. Vieläkin tulee fantasioitua sillä muistikuvalla :)

      Jokunen vuosi sitten silloisen rakastjattareni kanssa naitiin kirkkaana pakkasyönä huurteisessa maassa viltin päällä. Hän oli hitaasti laukeavaa lajia ja siinä kyllä mun pakarat meinas jäätyä ennen kuin hän sai ja minäkin sain päästää satsin tulemaan. Kiihottava kokemus ja erityisen hieno tähtitaivas Aktin kruunasi daamini näkemä tähtitaivaan halkaissut tähdenlento, kuulemma suotuisa enne ... ja niinpä hän nykyään on vaimoni ja minä kaksospoikien isä.

      • Kinkut jäässä.

        Pydähdyimme eräälle levikille, missä oli kiinteän pöydän maassa. Oli miinus 15 astetta ja siinä pöydällä sain miestä. Kyllä paroita vähän paleli, vaikka hänen takkinsa oli alla, Orgasmin sain 'alttiudestani'. En mikään mielijuttu tuo ainakaan mulle.


      • Anonyymi
        Kinkut jäässä. kirjoitti:

        Pydähdyimme eräälle levikille, missä oli kiinteän pöydän maassa. Oli miinus 15 astetta ja siinä pöydällä sain miestä. Kyllä paroita vähän paleli, vaikka hänen takkinsa oli alla, Orgasmin sain 'alttiudestani'. En mikään mielijuttu tuo ainakaan mulle.

        On sitä naitu toppavaatteet ollu yllä ja ne kiihottanu kumpaakin niin pitihän sitä lykkiä ja lopun kaikki tietääkin että paksuksihan se tuli ja musta isä


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      95
      3559
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      5
      1889
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      7
      1690
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      34
      1435
    5. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      56
      971
    6. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      920
    7. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      70
      882
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      47
      830
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      807
    10. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      794
    Aihe