Elämme kaukosuhteessa tällä hetkellä, niin kaukana toisistamme, ettemme tapaa kuin noin puolivuosittain, jolloin sitten käytämme aikamme 'hyödyksi'. Olemme miettineet, josko ulkona talvella voisi kokeilla naimista.
Onkos joku teistä koittanut talvella ulkona? Millaisessa paikassa? Voiko ruumiin nesteet jäätyä pakkasessa naidessa, että tarvitaanko jotain erityis toimenpiteitä? Millainen kokemus oli? Voiko pakkasessa naimista suositella toisille vai ei?
Tuossa muutama kysymys, jotka mieleeni tulivat nyt, mutta varmaan jollekkin tulee enemmänkin ideoita, huomioita mieleen.
Kiitos asiallisista vastauksista!
Talvella ulkona?
6
16618
Vastaukset
- tyttö- - -
jos et huomannut tämä on novelleille tarkoitettu..
- ulkona...
voi olla.Kaikki ollaan koitettu, tavalla tai toisella.Lumihangessa, autossa, puussa, kelkassa, onhan näitä paikkoja.Voi jäätyä, siksi kannattaa juoda paljon viinaa, niin pysyy sulana.Kokemusta en muista, koska olin niin juovuksissa.Voi suositella toisille.
- autossa
Autossa on kokeiltu eikä mikään jäätyny kun oli jo auto kerinny lämpeämään sopivasti eikä touhu kestäny kovin kauan.
- pakkasta
oli nuorena nöösinä kun naitiin yhessä porttikongissa Rovaniemellä. Hyvin onnistu eikä pannu pakkanen.
Siitä on jääny erityisesti mieleen kuinka höyry nousi somasti niin pillusta kuin märästä kullista kun painoin takaapäin menemään. Vieläkin tulee fantasioitua sillä muistikuvalla :)
Jokunen vuosi sitten silloisen rakastjattareni kanssa naitiin kirkkaana pakkasyönä huurteisessa maassa viltin päällä. Hän oli hitaasti laukeavaa lajia ja siinä kyllä mun pakarat meinas jäätyä ennen kuin hän sai ja minäkin sain päästää satsin tulemaan. Kiihottava kokemus ja erityisen hieno tähtitaivas Aktin kruunasi daamini näkemä tähtitaivaan halkaissut tähdenlento, kuulemma suotuisa enne ... ja niinpä hän nykyään on vaimoni ja minä kaksospoikien isä.- Kinkut jäässä.
Pydähdyimme eräälle levikille, missä oli kiinteän pöydän maassa. Oli miinus 15 astetta ja siinä pöydällä sain miestä. Kyllä paroita vähän paleli, vaikka hänen takkinsa oli alla, Orgasmin sain 'alttiudestani'. En mikään mielijuttu tuo ainakaan mulle.
- Anonyymi
Kinkut jäässä. kirjoitti:
Pydähdyimme eräälle levikille, missä oli kiinteän pöydän maassa. Oli miinus 15 astetta ja siinä pöydällä sain miestä. Kyllä paroita vähän paleli, vaikka hänen takkinsa oli alla, Orgasmin sain 'alttiudestani'. En mikään mielijuttu tuo ainakaan mulle.
On sitä naitu toppavaatteet ollu yllä ja ne kiihottanu kumpaakin niin pitihän sitä lykkiä ja lopun kaikki tietääkin että paksuksihan se tuli ja musta isä
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1495629Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1543680"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1273394Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m383235Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi492786Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.542330- 242270
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2352235Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk941852Ehkä mä ymmärrän sua nyt
Paremmin kuin silloin aikoinaan. Kaikkia jännitteitä, joita on täytynyt tulla sun taustasta. Oot ollut aika rohkea elämä51332