Corolla 1,3 LX -90

Kun vaihdan yllä mainittuun autoon tulpat, niin tarviiko tehdä muuta? Esim. sytytyksen säätö. Katsastuskin loppuvuodesta ja päästöt kohdilleen (katalysaattorilla varustettu).

Edellisen kerran olen vaihtanut tulpat 80-luvulla, joten ei ihan tuoretta muistikuvaa kuvioista...
1169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos tarkoitat sytytyksen säädöllä perusennakon säätöä virranjakajaa kääntämällä, niin ei tarvitse. Yleensä tarvitsee vain, jos virranjaka on ollut auki.

Tuossakin taitaa olla jo alumiinikansi, joten ole vieläkin varovaisempi jengojen kanssa. Kannattaa paineilmalla puhallella tulppien juuresta liat pois, kun ovat vielä paikallaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Diesel-mies kirjoitti:

Kun vaihdan yllä mainittuun autoon tulpat, niin tarviiko tehdä muuta? Esim. sytytyksen säätö. Katsastuskin loppuvuodesta ja päästöt kohdilleen (katalysaattorilla varustettu).

Edellisen kerran olen vaihtanut tulpat 80-luvulla, joten ei ihan tuoretta muistikuvaa kuvioista...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu