Kaveri menee kotona naimisiin (pienet häät). Ennen kuutta ja keskellä viikkoa.. Onko kauhea synti jos laitan vitivalkoisen kotelohameen ja siihen vihreän, syksyisen lyhythihaisen neuletakin, valkoset kengät..
Vitsit ku ei oo vaatteita eikä raaski edes ostaa! Entä lila kotelomekko (pois muodista??).
Vaiko valkoiset juhlavat caprit ja siihen joku juhlapusero? Help, viikon päästä räjähtää =)
tarvii apua
5
475
Vastaukset
- laita....
älä laita valkoista kotelomekkoa, vaikka kuinka verhoutuisit vihreään neuletakkiin. Valkoinen väri on varattu morsiammelle, ja koska kyse on kotihäistä, saattaa morsiammella olla yllään myös kotelomekon tyylinen asu. Laita se violetti mekko, mutta ei niitä capreja, koska caprit ei ole juhlavaate.
- typykkä2
Lila on juurikin huippumuodikasta nyt. Ja kivan syksyistä. Laitapa se :)
- kohteliasta...
Tuskin se nyt ihan syntiä olisi, mutta älä silti laita kokovalkoista mekkoa. Et voisi riisua neuletakkia lainkaan, vaikka tilaisuudessa olisi kuinka kuumaa, sillä silloin olisitkin pukeutunut pelkkään kokovalkoiseen! Häät voivat olla pienet, mutta silti jokainen morsian toivoo olevansa juhlansa toinen päähenkilö (sulhanen on se toinen), ja kokovalkoinen mielletään morsiamen kanssa kilpailemiseksi. Caprit käyvät minusta, jos materiaali tosiaan on juhlavaa, mutta tavallisina puuvillaisina eivät. Silloinkin joku selkeästi muu kuin valkoinen pusero. Varmin valintasi noista vaihtoehdoista on se liila mekko, koska muodikkuus on kuitenkin hiukan toisarvoisempaa kuin morsiamen kanssa kilpailu ja hänen mielensä pahoittaminen.
- alullepanija
Kiitos vastauksista =) Sainkin lainattua vaatetta tulevaan juhlaan (ei valkoista ;). Mutta ettei jää vaivaamaan, en meinannut kilpailla morsiamen kanssa, mutten halua olla resuroopekaan suoraan 90-luvulta..
- Sten-Sture
Jos veljesi menee naimisiin, se on hänen ja hänen ämmänsä asia.
Mitä vittua sinä siellä olet kuikuilemassa?
Ja jos siellä on muka pakko olla mukana, on ihan sama mitä rytkyjä sulla on päällä.
Paras olisi, jos antaisit veljesi ja hänen ämmänsä hoitaa hommat kahden kesken.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648