Vakio

öö olen kuullut että vakio kevareissa on noin 7-9kW niin sellaista kyselisin että miten sen saisi viritettyy tasan 11kW? ja palaako kumi tollasen 7-9kW 2 tahil? ku ens tammi-maaliskuus käyn uuden ktm tai vastaavan ostaa ja haluais vähän vittuilla kavereille jotka ajaa mopoilla! =)


kertokaa tietämättömälle!
5289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

siis 2 tahtia olen ottamassa ei nuo nelarit niin nappaa O_o

Äänestä

nois 2-taheis on kuristettunaki 11kw ja jotain 16-22kw täystehosina

Äänestä

lol heti oot paskat housussa jos ajat tt piikillä. otat siitä paskastas kaikki kurit vittuu ja ajat nössö

Äänestä
  • Kato on henkilöitä jotka eivät halua korttia menettää ja jos siin kevaris on sit 18kw ni on hienoo pääsee kovempaa ja kun kaikki rahat menee pyörään ja korttiin niin ettei ois sakkoi varaa maksella ja en tiedä jos siitä oisi kurit otettua niin mitä poliisit sanovat?

    Äänestä

Mulla jo toinen "kevari" ja ajan leuhkasti, ku ei tartte vouhottaa!! Ensimmäinen kaks rattainen oli vm.-72 250cm3 Suzuki!! Kyllä "mopolla"kerkee siinä, ku Isoilla. Se on vaan silleen. Ja kun en ole enää "teini"vaan omistanu ABC kortin jo kauan. Mutta ku täytyy ajatella hallinta ja liikenneturvallisuus, ni oisko oikeen, että 45-kilonen kuski ottaa alleen 650kg pyörän!!!!! kuka vie ja ketä? Siis ajele rohkeesti ja ennenkaikkea Turvallisesti sillä vakio 125:lla ja nauti turvallisesta ajosta. Sitten kun saat massaa, elikkä tulee mittaa ja painoa, suosiolla suurempi pyörä, ja sekin vakiona. Näin motoristien maine teiden ritareina kasvaa, ja onnettomuudet, ehkä myös Sun kohdalla, vähenee. Ikävää kuultavaa, että liian suuri tilanne nopeus tai holtiton ajo tms! Kun olet pyörän laittanut, niin muista oma ja toisten turvallisuus. trv. mie täältä!!! turvallisia kilometrejä!!
PS. Unoha se "vittuilu" ja aja Turvallisesti!! Täti pyytää, ni voit vielä Isona ajaa vaikka millä itte haluat, kun pysyt ensimmäiset ajokesät hengissä!! *puhuu kokemuksella* Pari kaveria vierestä lähteny, turhan kouhotuksen takia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onnenpotkaisija kirjoitti:

öö olen kuullut että vakio kevareissa on noin 7-9kW niin sellaista kyselisin että miten sen saisi viritettyy tasan 11kW? ja palaako kumi tollasen 7-9kW 2 tahil? ku ens tammi-maaliskuus käyn uuden ktm tai vastaavan ostaa ja haluais vähän vittuilla kavereille jotka ajaa mopoilla! =)


kertokaa tietämättömälle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu