Disney osti Marvelin. Jatkossa x-miesten uniformuun kuuluu pallokorvalakki ja kaikkien lehtien yläkulmaan ilmestyy aitoustodistus: Ruususen linna-hologrammi. "Naapuruston hämyhäiskä" Hämähäkkimies saa aivan uuden perheystävällisen lookin ja adoptiovanhemmat Kanadasta.
Ei sen puoleen, onhan ne jutut olleet aika lässyjä ja itseään kierrättäviä jo jonkin aikaa mutta jotain rajaa...
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2009/08/25333
R.I.P. Marvel
3
1963
Vastaukset
- ferguson masseuri
Puhut ihan höpöjä.
- JokuJokaTietää
Melkein kaikki Täällä ovat täysin kajahtaneita, mutta minulle se ei ole mitenkään uutta.
- AbsorbingMan
Disney ei tappanut Marvelia, faneiksi tekeytyvä joukko kovaäänisiä sosiaalisen oikeuden sotureita tekivät sen. He vaativat kaikenlaisia muutoksia, vaikka eivät itse oikeasti lue sarjakuvia. Nyt on nais-Thoreja ja mustia homo-Hämähäkkimiehiä ja kirjoittajat keksivät ideologian julistamiseen tarinan kustannuksella. Oikeasti sarjakuvista kiinnostuneet lukevat mielummin jotain muuta.
https://i.annihil.us/u/prod/marvel/i/mg/c/f0/57fe4f5d655ac/detail.jpg
Ilman elokuvia Marvel olisi jo mennyttä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1731641
Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä
Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa3361216- 621125
Tappio Rydmanille
Ei pystynyt Wille saamaan tahtonsa läpi. https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012093775.html189911- 44848
- 68757
- 49750
Sometähti villisika-Seppo on kuollut
Suomussalmella lemmikkieläimeksi virallisesti hyväksytty villisika Seppo on kuollut. https://yle.fi/a/74-2023244533681- 119654
J-mies, miten voit olla niin varma siitä
että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp79620