Talvivaara ?

5827
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sitten tämä on???

Äänestä
  • Talvivaaran Kaivososakeyhtiö Oyj ilmoittaa, että 01-04. Syyskuuta 2009 yhtiön talousjohtaja Saila Miettinen-lähde myi 250 000 kantaosaketta keskihintaan 4,37 euroa.


    Jyrso Oy on myynyt 04 syyskuuta 2009 50 000 kantaosaketta keskihintaan 4,39 euroa kappaleelta. Saila Miettinen-Lähteen puoliso Jari Lähde omistaa 70 prosenttia Jyrso Oy:stä.

    Eikö talousjohtaja enää itsekkään usko talvivaaraan, vai onko puolison konepaja Espoon koskelossa vaikeuksissa ?

    Äänestä

  • sivusta seuraava kirjoitti:

    Talvivaaran Kaivososakeyhtiö Oyj ilmoittaa, että 01-04. Syyskuuta 2009 yhtiön talousjohtaja Saila Miettinen-lähde myi 250 000 kantaosaketta keskihintaan 4,37 euroa.


    Jyrso Oy on myynyt 04 syyskuuta 2009 50 000 kantaosaketta keskihintaan 4,39 euroa kappaleelta. Saila Miettinen-Lähteen puoliso Jari Lähde omistaa 70 prosenttia Jyrso Oy:stä.

    Eikö talousjohtaja enää itsekkään usko talvivaaraan, vai onko puolison konepaja Espoon koskelossa vaikeuksissa ?

    alihankinnat metallipuolella, niinkuin muillakin aloilla, ovat nykyisin melko vähissä.

    Firmat pitäisi saada jollain opilla "koipussiin" joksikin aikaan, ettei kalliilla hankittu tietotaito ja laitteisto häviä laman seurauksena maailman tuuliin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


spekulointia ? kirjoitti:

http://www.kitcometals.com/charts/nickel_historical_large.html

http://www.infomine.com/Investment/HistoricalCharts/ShowCharts.asp?c=nickel

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu