Sisäänpäinkääntynyt nänni

Hei !
Huomasin, että vasen rintani nännin pää vetäytyy sisäänpäin. Kun sitä pitelee, nänni tulee kyllä uloskin.
Erilainen, kuin tuo toinen on. Onko aihetta huoleen? Mulla on varattu kuukauden päästä mammo.
21402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllähän tuo yksi rintasyövän oire on, sisäänpäin kääntynyt nänni siis. Ilmeisesti se ei ole aiemmin ollut sellainen? Voihan se olla ihan vaaratontakin, mutta oletko keskustellut asiasta lääkärin kanssa? Siis että onko mammo varattu juuri tuon takia vai muuten vain? Jos kertoisit tästä oireesta niin ehkä pääsisit mammoon jo aiemmin.

Äänestä
  • Olin mammossa ja tulos oli ok. Eli nänni, joka menee aina välillä sisäänpäin ei ole aina mitään pahaa.
    Ihanaa, kun kaikki onkin hyvin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Meikku** kirjoitti:

Hei !
Huomasin, että vasen rintani nännin pää vetäytyy sisäänpäin. Kun sitä pitelee, nänni tulee kyllä uloskin.
Erilainen, kuin tuo toinen on. Onko aihetta huoleen? Mulla on varattu kuukauden päästä mammo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu