Pitäisikö zoombrowserissa olla joku linkki ko. palveluun/rekisteröintiin ? Minulla ei sitä ainakaan ole, päivitin zb: versioon 4.5.1 eikä auttanut. Miten palvelun saa käyttöön ja kuinka paljon tallennustilaa on ?
Canon iMage Gateway
4
751
Vastaukset
- Connan
www.Canon.fi sivulla on linkki jolla voi rekisteröityä palveluun, tilaa on 100 megaaaaa...
- Canon G3
rekisteröintilomaketta mistään, ainoastaan kirjautumis sivun. Lisäksi Image Gateway-sivulla kerrotaan, että Zoombrowserin kautta voi rekisteröityä, mutta ei minulla ole mitään linkkiä sellaiseen. Taidan olla vähän puusilmä.
- mr A60
Canon G3 kirjoitti:
rekisteröintilomaketta mistään, ainoastaan kirjautumis sivun. Lisäksi Image Gateway-sivulla kerrotaan, että Zoombrowserin kautta voi rekisteröityä, mutta ei minulla ole mitään linkkiä sellaiseen. Taidan olla vähän puusilmä.
Sinne pääsee nuljahtamaan muistaakseni vaikka ZoomBrowserin ylävalikosta "Internet". Huomaa, että selaimesi evästeet (cookies) -asetus pitää olla hyväksytyy kohdassa keskisuuri (IE6). Muuten ei onnistu.
Canon käyttää kirjautumisskriptiä joka ilmestyy näkyviin vain näitä ehtoja täyttyessä. Näin sen tein itse. Tämä ilmeisesti siksi, että suurta 100 megan varastotilaa ei pääse käyttämään muut kun Canonin omistajat, myös kameran sarjanumero kysytään rekisteröityessä.
Kun olet kerran rekisteröitynyt, pääset kirjautumaan muutakin kautta Cateway-sivulle. Valitettavasti en pysty tarkastamaan koska en enää käytä ZoomBrowseria. - vituntaukki
100 megaa?????? Sehän on 17 sekuntia 4k resolla videokuvaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741