clio 2003

mikäköhän mahtaa rellua vaivata. joki aika sitten oli ongelmana, että ei meinannu auto lähteä ensimmäisellä yrittämällä käyntiin, etenkin jos moottori oli lämmin. nyt se ongelma on hävinnyt mutta tänään auto sammui itsestään kesken ajon pari kertaa, lähtien kuitenkin käyntiin ilmaan apua.
1666
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

yksi yleinen vika juuri cliossa on viallinen kampiakselin asentotunnistin, joka oireilee vikaannuttuaan siten että välillä autoa saa sahata useamman kerran että käynnistyy, sitten voi taas toimia päiviä normaalisti ja taas sama vika uusiutuu. Vika pahenee ajan myötä niin että huonolla tuurilla lopulta autoa ei saa enää käyntiin ollenkaan. Tuo ajosta sammuminen ei kyllä ole kovin yleistä tuossa tunnistin viassa. Ei muutakun auto huoltoon ja testerin päähän. Tunnistin vika näkyy siinä, tunnistimen vaihto maksaa 100-200e korjaamosta riippuen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rellu03 kirjoitti:

mikäköhän mahtaa rellua vaivata. joki aika sitten oli ongelmana, että ei meinannu auto lähteä ensimmäisellä yrittämällä käyntiin, etenkin jos moottori oli lämmin. nyt se ongelma on hävinnyt mutta tänään auto sammui itsestään kesken ajon pari kertaa, lähtien kuitenkin käyntiin ilmaan apua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu