Kirjotellaanpa itsekukin, mitä muistoja ja juttuja tulee mieleen tästä Hyrynsalmella pitkään toimineesta ja edelleen toimivasta "hyväveli järjestelmästä".Ei muuta kuin juttuja muistelemaan ja kirjoittelemaan.
Hyryntien muistoja
4
583
Vastaukset
- sitä juttuo
riittäsi. On ne hilipasseet malliin jos toeseenni.
Van niinpä seon jokapaekassa.- Kes Kustalainen
Hyvin näyttää olevan edelleen hyväveli lahko toiminnassa,kun aiheesta kukaan ei uskalla puhua mitään.
- vastustajainen
Kes Kustalainen kirjoitti:
Hyvin näyttää olevan edelleen hyväveli lahko toiminnassa,kun aiheesta kukaan ei uskalla puhua mitään.
Höpö, höpö. Kateellisten panettelua. Ei nykypäivänä onnistu moinen enää. Se on mennyttä aikaa se...
- Tietäjä Iänikkuinen
näytä olevan paljoakaan vialla nyt eikä eilenkään sillä kukaan ei pukaha vaan pikkusieluiset inkuttajat vain kitisee niin kuin tavan vuoksi Mulukkumarttojen kokoontumistiloissa ja sanovat että on se surkeata ja kaiken päälle vielä väärin mutta kun pitäisi suu aukaista niin epäselväksi mutinaksi se hiljalleen kääntyy puhe ja ukotkit sitä tietä.
Pärkkele kun kyrsii kun ei oikein hyvää juttua ja suurta vääryyttä muista ensinkään että saisi sanasen arkkunsa raottaa ja julkituoda koko nettisurffaavan ihmiskunnan iloksi ja opiksi tulevan varalle.
Täytyisi tässä opetella ilkeämmäksi ihmiseksi että oppisi puhumaan kanssakärsijöistään pahaa oikein olan takaa ja kun jalostuisi sillä saralla niin jo kohta perättömiäkin sen päälle niin eikö tuo juoruämmien ja mulukkumarttojen suupielista kuola valuisi kun saisivat oikein paljon jauhettavaa tyhjien leukojen ja päittensä täytteeksi.
Palataan asiaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082834Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672511Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait271952Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768