Mulla ei opera toimi enää suoli24:ssa oikein tän uudistuksen jälkeen. Ei anna kirjoittaa viestejä. Onko tuossa uudistuksessa tehty jotakin kapitalistin alhaisia salajuonia niin että vastaustoiminnot on yhteydessä javaskripteihin jotka kytkin pois päältä mainoksien poistamiseksi.
En muista enää mistä skriptit otettiin pois käytöstä niin en saa koitettua miten toimii opera javalla.
Onko muilla vastaavia kokemuksia?
Jos näin niin löytyykö muita lääkkeitä mainoksiin?
En muista enää mistä skriptit otettiin pois käytöstä niin en saa koitettua miten toimii opera javalla.
Onko muilla vastaavia kokemuksia?
Jos näin niin löytyykö muita lääkkeitä mainoksiin?
Vastaukset 4
Vanhimmat
mulla .24jään en saanut yhteyttä ja sitten joskus pääsin jollekin sivulle joskus, nyt taas toimii, melko hyvin.
Risiiniöljy ummmetukseen ja Teetä ripuliin. ;)
Jos sivusta on kyse, niin ei tässä ainakaan ole mitään vikaa, hyvin voi kirjoitella.
Mainokset on estetty ihan Operalla, Opera ei kuitenkaan kaikkia mainoksia estä, vaikka lista on tehty.
javascript sallittuna?
Tools-->Advanced-->Content
x Enable javascript
Jos haluat yleisesti pitää javascriptin ei-sallittuna, niin voit JS:n sallia myös sivustokohtaisesti (esim. keskustelu.suomi24.fi). Tuohon sivustokohtaiseen asetukseen pääset, kun ko. sivustolla klikkaat hiiren oikealla jotain kohtaa sivustolla (ei linkkiä, eikä tällaista syöttölaatikkoa) ja valitset "Edit site preferences.." ja sieltä "Scripting" -välilehti
Kyllä vika on suomi24:lla, sillä mä yritin lähettää viestin eräseen aiheeseen, mutta aika vaikeeta oli kun se ei antanut sitä mihin kirjoitetaan. Sitten kun pystyin kirjoittaa niin kesti lähes 30 minsaa ja pistin koko sivun kiinni.
Saa nähdä lähteekö tää eteenpäin, olenkohan turhaan kirjoittanut tän.