Murha vaisto

Toinen mielenkiintoinen tv-ohjelma. Aika vakuuttava oli jakso jonka katsoin.

http://www.mtv3.fi/ohjelmat2009/alasivu.shtml?895634
8790
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Katsoin myös yhden jakson, ja oli kyllä mielenkiintoinen ohjelma. Vakuutti minut kyllä. Pitäisi katsoa lisää, kun vain ehtisi.

Äänestä
  • kovasti parjatuilta meedioilta, löysivät uhrien löytöpaikat metrin säteellä eri päivinä toisistaan tietämättä ja paljon matskua ja infoa, mitä poliisikaan ei ole tutkinut, kuten viimeks tekijöitä olikin kaksi ja toinen asunnon ulkopuolella ja tosiaan ko. henkilö oli tosiaan jo kuollut, mut nää pari meediota aivan huippuja. Viidestäkymmenestä kaksi kelpuutettiin setvimään vanhoja tapauksia. Saivat kuolleisiinkin yhteyksiä ym. Hyvin toden tuntuinen ainakin

    Äänestä

  • old_profile_5344 kirjoitti:

    kovasti parjatuilta meedioilta, löysivät uhrien löytöpaikat metrin säteellä eri päivinä toisistaan tietämättä ja paljon matskua ja infoa, mitä poliisikaan ei ole tutkinut, kuten viimeks tekijöitä olikin kaksi ja toinen asunnon ulkopuolella ja tosiaan ko. henkilö oli tosiaan jo kuollut, mut nää pari meediota aivan huippuja. Viidestäkymmenestä kaksi kelpuutettiin setvimään vanhoja tapauksia. Saivat kuolleisiinkin yhteyksiä ym. Hyvin toden tuntuinen ainakin

    miten yhden ruumiin löytöpaikalla meedio sai uhriin yhteyden ja ohjeet paikalle. Myöskin yksi ainoa ruoho rupesi vatkaamaan täysin muista poiketen vinhasti ympyrää, muut olivat ihan vaiti. Aika jännää, tuskin sitä tietsikallakaan on kikkailtu.

    Äänestä

  • old_profile_5344 kirjoitti:

    miten yhden ruumiin löytöpaikalla meedio sai uhriin yhteyden ja ohjeet paikalle. Myöskin yksi ainoa ruoho rupesi vatkaamaan täysin muista poiketen vinhasti ympyrää, muut olivat ihan vaiti. Aika jännää, tuskin sitä tietsikallakaan on kikkailtu.

    hyvin selvännäkijät saavat henkilöistä tietoa vaikka eivät esimerkiksi katso kuvaa olenkaan.
    Joka kerta tietävät nimen ja melkein kaikki muutkin asiat henkilöistä.

    Tunnustaa hieman ihmeellisestä! huijaukselta?

    Äänestä

  • Kastaja12 kirjoitti:

    hyvin selvännäkijät saavat henkilöistä tietoa vaikka eivät esimerkiksi katso kuvaa olenkaan.
    Joka kerta tietävät nimen ja melkein kaikki muutkin asiat henkilöistä.

    Tunnustaa hieman ihmeellisestä! huijaukselta?

    Murhavaistossa on kolme maailman parasta meedioita, joiden ei tarvise kalastella tietoja muualta kuin henkimaailmasta. Kannattaa katsoa. Vertaansa vailla oleva puolidokumentaarinen ohjelma.

    Äänestä

Niin, siis tuossa uusseelantilaisessa Murhavaistossa on tosi hyvät meediot, mutta nyt alkoi viime perjantaina USA:ssa tehty Murhavaisto, jossa on kaksi paljon heikkolahjaisempaa selvännäkijää. Eivät tienneet paljon mitään ja toinen joka näyttää lähes noidalta ei omaa paljon mitään kykyjä. Kyseli ja arvuutteli, ei ole meedio vaan selvännäkijäksi kutsuu itseään. Tiesi melko vähän jopa väärin, luuli että nainen joka tapettiin oli kuollut jo paikassa jonne raahattiin, mutta nainen oli vielä sairaalaan vietäessäkin elossa. Minäkin tuon verran olisin arvannut.

Toivottavasti uusseelantilaiset tulevat vielä takaisin. Formaatti on tanskalainen, joten kaipa ne on tehneet sarjaa myös Tanskassa.

Uudessa Seelannissa testattiin 70 meediota murhalla, joka oli ratkaistu, mutta ei julkistettu ja Australiassa testattiin 100 meedioita. Löysivät Australiasta 5 jotka osas kertoa mitä tapahtui ja Uudesta Seelannista 2, muut olivat epäpäteviä.

Äänestä

  • Muistan tuon jakson mistä kerrot zorron tytär. Olen katsonut myös sen jälkeiset jaksot ja tämä selvännäkijä on ollut niissä monin verroin parempi kuin tuossa ensimmäisessä oli.
    Jospa kameran edessä esiintyminen vaatii totuttelua.
    Ja tällä viikolla alkoivat nyt ne uusseelantilaiset jaksot sekä Subill alkoi niiden kertaus mikä tulee myöhään lauantai-iltoina.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


---------------- kirjoitti:

Toinen mielenkiintoinen tv-ohjelma. Aika vakuuttava oli jakso jonka katsoin.

http://www.mtv3.fi/ohjelmat2009/alasivu.shtml?895634

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu