Terttu järkyttyi nuorison biletyksestä

Enkä yhtään ihmettele kun tollasia tyhjäpäitä talo täynnä, antaa rouvaparalle "vähän" väärän kuvan nykynuorisosta. Biletys on henkisesti köyhien ja vajaiden ihmisten hommaa.
2100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ihan hupsua kun kiljutaan suu ammollaan kun terassilla on a-tuotteita. Luulisi naisellisuuden kärsivän tuollaisesta käyttäytymisestä, mutta nuo talossa ei taida siitä välittää.

Äänestä

Kuinka niin järkyttyi, kyllä noi biletykset saattavat olla lasten leikkiä siihen verrattuna mitä Terttu on nuoruudessaan puuhastellut,
eihän Terttu tule meille kertomaan nuoruudestaan,
onneksi dementia suojaa ihmistä ikäviltä muistoilta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näi o kirjoitti:

Enkä yhtään ihmettele kun tollasia tyhjäpäitä talo täynnä, antaa rouvaparalle "vähän" väärän kuvan nykynuorisosta. Biletys on henkisesti köyhien ja vajaiden ihmisten hommaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu