Onko järkee

Maalata ulkoverhouslaudat lopulliseen kuntoon ennen asennusta, naulauskohdat maalaisin tikkailta kun laudat seinässä (vaakalaudoitus)
En ainakaan putoaisi telineiltä ja jne.
1320
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Siinä on vaan se, että laudat helposti kolhiintuu ja menee huonon näköiseksi ennen kuin ne on lyöty seinään. Maalaa viimeinen veto seinässä. Yksi kierros telineellä riittä silloin. Kannattaa vuokrata kunnon telineet. Mitään tikkaita ei missään nimessä kannata käyttää. Työsuojelulaitkin sen kieltää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vai ei kirjoitti:

Maalata ulkoverhouslaudat lopulliseen kuntoon ennen asennusta, naulauskohdat maalaisin tikkailta kun laudat seinässä (vaakalaudoitus)
En ainakaan putoaisi telineiltä ja jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu