mitä mieltä ootte nimestä juho-ville?minusta ihan nätti ja siinä ois molemmat minun paapat samassa nimessä =)
joko pelkkä juho-ville tai juho-ville ilmari.
joko pelkkä juho-ville tai juho-ville ilmari.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Juho-Ville kuulostaa rumalta. Eivät sovi yhteen nuo nimet! Säästä mieluummin toinen nimistä seuraavalle tai jos pelkäät pappojen loukkaantuvan, niin keksi ihan uudet nimet. Juho Ilmari ja Ville Ilmari kuulostaisivat jo paljon paremmilta.
Ei yhtään sovi yhteen nuo nimet. Kiva että ajattelet pappojasi, mutta ajattele myös lastasi. Kanntaako kaikkia sukulaisten nimiä änkeä yhdelle lapselle? Ville Ilmari ja Juho Ilmari ovat minustakin hyviä kauniita nimiä.
... oikein hyvin! Juho-Ville Ilmari oiva nimi pojalle! :)
juho ville ilmari, mutta kyllä juho-villekin on ihan hyvä,nimeen kun nimeen tottuu...
Anna etunimeksi joku oma nimi ja perään toi Juho-Ville.
Vaikka ei toi Juho-Villekään nyt niin pahalta kuulosta.
itse laittaisin juho-ville ilmari koska tykkään nimestä ilmari. onhan myös kivaa että poika saa paappojensa nimien lisäksi jotain omaakin. :)
Juho-Ville kuulostaa jotenkin tyhmältä, vaikka se yhteen sopiikin. Jotenkin lälly? nimi.
Juho Ilmari tai Ville Ilmari ois hyvä.
Säästäkää sitten se jäljelle jäävä Juho/Ville mahdolliselle pikkuveljelle.
Juho Ilmari olisi kiva nimi.