koulujen syyslomalla. Missä maassa on eniten lämmintä?
Minne?
15
1445
Vastaukset
- yyui
No jonnekkin Etelä-Eurooppaan, toki kauempaa löytyy vielä lämpimempää.
- Israelissa pllut
32 c sopii myös lapsiperheille.
- säästöä
Kotisohvalla paras.Turhaa energian kulutusta aina
olla jonnekin päin menossa.
- hola vaan
Itse ollaan lähdössä Gran Canarialle, siellä pitäis ainakin olla kohtuu lämmintä.
- reissuun vaan :)
Eilat, Kanaria,Kypros jne... tuossa välimerellä voipi hyvällä tuurilla olla lämmin, huonolla tuurilla jotain ihan muuta...tai sitten esim.Thaikut jne...
Reissuun vaan .... antaa narinan olla kotisohvalla salkkuja kattomassa- herh
Mepä mennään Berliiniin. Euroopassa voipi olla ihan riittävän lämmintä, kyllin kyhyt matka, paljon tekemistä.
niin, ja perliinin lähellä Euroopan suurin tekotropiikki...kylpyläksikö sanoisi
- turkulainen hölmö.
lähden itse tänään thaimaahan ja lämpöä varjossa on yli 30 astetta, suosittelen.
- GnarlyHead
niin menkää ihmeessä Kanarian saarille. Halpa, lapsiystävällinen ja tylsä :) Ainaski on aurinkoa.
- Suosittelen!
lienee lämmintä ympäri vuoden, ellei jopa kuuma. Eli soitto NASA:lle, kysy milloin seuraava lento Aurinkoon lähtee tai oisko joutilasta raketti. Kannattaa lentää öisin, ei tule sitten niin kuuma. Jos Aurinko tuntuu liian kuumalta, voi harkita vaikkapa Venusta tai Merkuriusta lomakohteeksi, ovat vielä sopivasti matkan varrella.
- kekkonenkuukalevi
Pöljä viisastelija. Kuvitteletko olevasi hauska? Olet turha tyyppi.
- Kylla ottaa aivoon saatanan uusavuttomuus
Ai missa on lamminta? No olisiko perkele vaikkapa maapallon etelaisella pallonpuoliskolla tahan aikaan vuodesta? Ei sen paattelemiseen paljon aivoja tarvita. Matkatoimisto varmaan osaa kertoa sinulle mika maa sijaitsee etelaisella pallonpuoliskolla, jollei sellainen perustieto sinuun tarttunut esim. ala-asteen maantiedon tunnilla. Voi saatanan saatana.
- Mistä lähtien
Afrikka on ollut maa? Ja mihinkä maanosaan Tunisia nykyään kuuluu vai onko se osavaltio?
- söke
Turkissa on ihanan lämmintä ja muutenkin ihana maa...sitten tietty Australia,Thaimaa,Intia,Afrikka,Tunisia...että siitä valkkaamaan vaan
- yla
Samaa haluaisin myös tiedustella. Onko Euroopassa mitään mukavaa lapsiperheelle sopivaa rantakohdetta lokakuussa, jossa olisi lämmin? Kuinka esim. Ranskan Riviera tai Espanjassa jotain muuta kuin Kanaria?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1243853Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta213603Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1202536Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten802470Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää542438Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom82390Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole212357Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1642274Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin632255HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364382029