Kannattaako digiboxi korjata?

Minulla on parisen vuotta vanha Kansalaisboksin perusmalli. Ilmeisesti se teki tenän. Ruudulla kanavat näkyvät haamukuvina ja ääni on kokonaan pois. on vain surinaa. Kannattaako korjauttaa boksi, vai mahtaako sittenkin Tv:ssä olla se vika? Tv on vanha putkitelevisio.
2376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei tuon hintaista kannata korjauttaa omalla rahalla. Tarkista ensin kaikki kytkennät, palauta boxi tehdasasetuksille ja hae kanavat uudelleen. Testaa boxia toisessa telkussa; myös telkussa voi kokeilla toista boxia. Jos ei ala skulaamaan, niin sitten uuden ostoon.

Äänestä

mietippä sitä jos korjaajan tuntipalkka on 50€ tai siittä yli,kantsiikop korjauttaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SVR31 kirjoitti:

Minulla on parisen vuotta vanha Kansalaisboksin perusmalli. Ilmeisesti se teki tenän. Ruudulla kanavat näkyvät haamukuvina ja ääni on kokonaan pois. on vain surinaa. Kannattaako korjauttaa boksi, vai mahtaako sittenkin Tv:ssä olla se vika? Tv on vanha putkitelevisio.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu