-Yli kuuskymppisissä on kun vertaa noita viestimääriä viiskyt ja seitkyt , huomattavan paljon vähemmän kirjoitellaan?? Vai onko se vaan sitä kun monet tään ikäiset ovat juuri päässeet sille kauan odotetulle eläkkeelle ja uppoutuvat harrastuksiin niin huolella ettei kirjoitteluaikaa jää? Tai sitten pudotaan johonkin ihme apatiaan eikä viitsitä yhtään mitään?
Mikä meissä...
enm
8187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sehän johtunee siitä, että 70 ovat eläkkeellä ja 50 palstalla on paljon työttömiä. Nämä 60 ovat vielä työelämässä, kynsin hampain :-).
50 työttömänä olevat sitten taas tekemään töitä "kynsin hampain" 60 täytettyään?
Tuskin heistä monikaan on vapaaehtoisesti työtön, joten tuollainen saivartelu on ihan pashaa.
minullekaan yhtälö, että ollaan työttömiä 50 , ja sitten 60 tehdään työtä hampaat irvessä.
viettävät aikaansa enemmän 50 palstalla, kuin täällä, kiusaamassa heitä.
viettävät aikaansa enemmän 50 palstalla, kuin täällä, kiusaamassa heitä.
tuolta väliltä, moni on jo eläkkeellä ja on paljon menoja, miullakin on sitten :) (välihuomautus), ja joillakin varmaan tulee kyllästyminenkin näihin palstoihin - pidetää välivuosi, sitten taas 70 senä innolla mukana, kun ei jakseta enää hillua eläkeläisten päivätansseissa.:)
P.s. missäs ite olet ollut, kirjoituksiasi olisi mukava lukea. :)
Näin taitaa olla.