Finnair perui -08 joulukuun lennon joten liput meni uusiksi eikä tietenkään korvausta Intian sisäisestä jatkolennosta. Nyt Finnairilta tuli samanlainen ilmoitus 19.12 Mumbain lennosta. Taas joutuu hommaamaan liput uusiksi. Nyt alan oppimaan ettei kannata ostaa ainakaan jatkolentoja kovin aikaisin. Se siitä Finnairin luotettavuudesta.
Finski petti taas
£££
3599
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Finnair perui kaikki joulukuun (ellei ollut peräti koko talven) Mumbain lennot "taloudellisen tilanteen" vuoksi. Itse vaihtelin lennot tänään Delhiin, mikä onneksi sujui ongelmitta. Saapa nähdä millä ja minne sieltä sitten päädytään :D
älä ihmeessä itse ryhdy maksamaan mitään. Finnairin lakisääteinen velvollisuus on hoitaa sulle korvaavat lennot, soita vaikka kuluttajaneuvojalle ja kysy. Minullekin joutuivat järjestämään uuden reitityksen , kun huusin tarpeeksi.
Olis kai pitänyt rähjätä myös, no Goalle ollaan menossa. Samapa tuo on mennä Delhin kautta, tosin Mumbaista olis voinu mennä junalla. Finski on muuten pettänyt aina, päiviä on jouduttu vaihtamaan, aikoja on muuteltu ja jatkoyhteyksiähän tämä meidän niin hieno ja luotettava lentoyhtiömme ei minkään vinkuintialaisen epäluotettavan yhtiön kanssa ei suostu tekemään elikkä jos taas rukataan aikatauluja, niin meni jatkolennot sitten harakoille. Ostin just tänään jatkolennot, onneks on useampi tunti pelivaraa ja takas tulles olemme yön Delhissä.