ÄÄK apua!

Noituvainen

Koetin saada joitain henkiä tyköni ja nyt tuntematon hämärän olento vainoaa minua... tunnen sen läsnäolon sydämessäni ja ajatuksissani. Aamulla herätessäni näin erikoisen olennon tekemässä tuhoa huoneessani. Jotkin esineet ovat liikkuneet itsestään (poltergeist), esim. juliste siirtyi yön aikana seinältä toiselle. Miten pääsen eroon moisesta häiriköstä?

2

437

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wiccatiwicca

      Jos et pidä tyypistä niin ensiksi sinun pitää karkoittaa se. Eräs hyvä tapa tähän on Lesser Banishing Ritual of Pentagram. Kehän tekeminen koko kämpään on myös ok. Kehä pitää kuitenkin aika ajoin uusia. Huolehdi, että paikka tulee kunnolla pyhitetyksi ja puhdistetuksi. Voit myös asettaa rakentamiasi vartijoita.

      Ensi kerralla mieti miten, miksi ja ketä aiot kutsua "kylään".

    • wiccatiwicca

      Unohdin mainita. Omassa vanhassa talossani asuu vanha haltija, joka on kova tuijottelemaan ja kolistelemaan. Minua se ei häiritse, vaan meillä on kunnioittava suhde toisiimme. Minä pidän taloa kunnossa ja toin perheeni siihen asumaan. Haltija huolehtii turvallisuudesta: täällä eivät mitkään epämääräiset vieraat henget tms. meuhkaa, haltija on aika väkevä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      146
      1970
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      303
      1177
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      989
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      888
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      829
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      53
      799
    7. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      18
      756
    8. 71
      754
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      709
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      701
    Aihe