Kustannukset

Paljonko arvioitte talon perustusten kustannusten olevan koko talobudjetista? Kyseessä olisi maavarainen laattaperustus ja kyseessä yksikerroksinen ns. perustalo (n. 130 m2). Karkeat arviotkin olisi kiva kuulla.
4604
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...valmiusastelomakkeessa annetaan perustusten osuudeksi 9 % ja maatöille niinikään 9 %.

Äänestä
  • Matalaperustus ja maanvaraiset anturat yhteensä noin 10 %.

    Äänestä

Sinun kannattaa pistää urakkasi www.duunarit.fi sivustolle ja saada sen kauttaa hinta-arvio urakalle.
Löydät samalla tekjät urakalle jos et itse ole itse tekemässä sitä

Äänestä
  • sivuilla on vain purkajia. Ei yhtään rakennusurakkaa ole tarjottu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pekkaperustaja kirjoitti:

Paljonko arvioitte talon perustusten kustannusten olevan koko talobudjetista? Kyseessä olisi maavarainen laattaperustus ja kyseessä yksikerroksinen ns. perustalo (n. 130 m2). Karkeat arviotkin olisi kiva kuulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu