VN 900 Custom Cobran putkien asennus

Nikkerton

Terve
Sattuuko kenelläkään olemaan hajua tartteeko VN 900 säätää vaihtaessa Cobran putket vai tunnistaako Lambda anturi ja säätää itse, jos jollain on tietoa mitä täytyy ottaa huomioon uudet putket laittaessa ja mitähän mahtaa n. maksaa jos tarttee säädellä.
Viesteistä kiitollinen tieätämätön VN 900 omistaja jolle äänet eikä näkö tällä hetkellä riitä

7

1663

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vn900

      Itellä vn900 customissa ollut tämän kesän cobrat, kilsoja paukuteltu 13500 liikkeessä putket asennettiin eikä mitään säätöjä tehty. Kaikki on toiminu moitteetta.

    • jk

      Mistä Cobrat hankit?

      • vn900

        Bike World.


    • Katiton

      Mun Väinö pitää ainakin penkittää, koska tahdon eroon katalysaattoreista; en ole tyytyväinen vakion vääntöön nääs... Eli jatkossa ruiskun säätää Power commanderi. Penkitettävähän se on.

      • kokemus,.

        Jos vääntöä kaipaa niin osta 1600 tai isompi väinö niin saat kunnon customin joka ei ole niin muovinen kun tuo 900cc malli,itse kyllästyin kesässä,noitten ruiskun toiminta ei todellakaan miellyttänyt oli vähän semmoinen on/off tuntu ruisailu nopeuksilla,muutenkin vähän kuin sähkömoottorilla olisi päristellyt.....kait nuo saastejutut sen takana....kaikinpuolin tuntu halvalla kasatulta vehkeeltä ja muovia liikaa.
        Varmaankin alkaa nypyttää pintakaasulla jos putkia vaihtaa silloin tarttis säätöä muuten ei välttämättä,useimmiten tuo pyörän oma säätöalue niin kapea että käy kummiskin laihalla,kyllä persdyno sen
        ajossa kertoo.


    • wäinöfani;)

      Itellää sama ongelma ja sama mopo;)cobrissa ei ainakaan olen niille tunistimille paikkoja kai pitää hankkia jokut fuck anturisäätäjät olen kullu että jos jättä tunnistimet pois cobrista nii ei niistä mitää haittaa oo ehkä pensa palaa enenmmän mut bensa on halpaa;) ja mittariin jää palaa se happitunnistin valo;)

      • zöffe

        Tai sit teettää labdoille paikat putkiin. Ite teetin samalla kun asennutin ne paikalleen. Makso peräti 30€. Eikä punavalot pala mittaristossa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      9
      2102
    2. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      118
      1206
    3. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1185
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      993
    5. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      239
      985
    6. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      63
      904
    7. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      84
      786
    8. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      776
    9. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      709
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      43
      681
    Aihe