Puniksen KARIN

Onko kukaan tutustunut kyseiseen sarjaan? Ostin ekan osan pari päivää sitten. Ihan ok kamaa, aika helppolukuinen, eikä varmaan järisytä tajuntaa. Hinta oli kohdallaan ja käännös toimiva, joten kai sitä voisi alkaa seurata.
6357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ostinpahan sitten kakkososankin, kun sattui tulemaan eteen. Ihan ookoo.

Äänestä
  • Onhan se ihan ookoo sarja, mut ei kyllä oo mikään mangaikoni. Eniten häiritsee se että se päähenkilöpoika jonka nimee en ikinä muista, näyttää aivan Bleachin Ichigolta...

    Äänestä

Alussa Karin oli vähän tylsähkö, mutta nelosen kohdalla alkaa jo tapahtua ja nyt kun olen seiskan lukenut, meno on ihan hulvatonta! Aivan mahtavia sivuhenkilöitä ja kohellusta piisaa! :)

Äänestä
  • Ihan paras! Omistan osat 3-12 ja ihan kohta varmaa 13. Kiva komediasarja tosiaan. Osia on yhteensä 14. Karin ja Kenta on niin söpö pari.

    Äänestä

Karinin loppu oli jotenki surullinen, koska Karin joutu perheestään eroon. :((

Äänestä

Äh, juuri luin kaikki mangat. Että pisti itkettämään, kun tällänen romanttinen höpsö olen. En olisi toivonut tuota loppua, täytyy mennä tästä etsimään piirtäjä... *Ilkeä katse*

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Shkanakamana kirjoitti:

Onko kukaan tutustunut kyseiseen sarjaan? Ostin ekan osan pari päivää sitten. Ihan ok kamaa, aika helppolukuinen, eikä varmaan järisytä tajuntaa. Hinta oli kohdallaan ja käännös toimiva, joten kai sitä voisi alkaa seurata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu