Turun Yo-kylä 20:stä näpistettiin Solifer nimbus merkkinen musta polkupyörä viimme yönä. Pyörä oli ainoastaan n.2 viikkoa vanha. Jos kyseisen merkkistä pyörää yritetään kaupitella tai näkyy jossain ojassa yms. niin ilmoitahan täällä asiasta! (tarkemmat tiedot kerron myöh.)
Pyörä varastettiin!
9
1376
Vastaukset
- 120dB
Oliko kyseinen pytö:
a) varastettu lukolla ja lukittu
b) varustettu hälyttimellä joka oli toiminnassa.'
En tiedä, että yhtää hälyttimellä varaustettua lukittua pyörää olisi koskaan varastettu.- yhyy...
Pyörä lukossa vaijerilukolla kiinnitetty katolliseen pyörätelineeseen, joka sijaitsi asuinalueen "sisäpihalla". Lukko löytyi, sahattuna poikki.
- vahvistus
yhyy... kirjoitti:
Pyörä lukossa vaijerilukolla kiinnitetty katolliseen pyörätelineeseen, joka sijaitsi asuinalueen "sisäpihalla". Lukko löytyi, sahattuna poikki.
Ammattivorot tietää että vaijeri on helppo saalis hyvällä metallisahalla tai isolla 1/2 merin pituisella lukkokatkaisimella. Osta kunnollinen Kova Teräs Blokki Lukko, noin 40 - 50 eurolla. Lukitse takapyörästä ja rungosta vahvaan tolpaan niin vorot saavat melkosen puuhan että vorot ei viitti rasittaa itteään.
- 3443445
vahvistus kirjoitti:
Ammattivorot tietää että vaijeri on helppo saalis hyvällä metallisahalla tai isolla 1/2 merin pituisella lukkokatkaisimella. Osta kunnollinen Kova Teräs Blokki Lukko, noin 40 - 50 eurolla. Lukitse takapyörästä ja rungosta vahvaan tolpaan niin vorot saavat melkosen puuhan että vorot ei viitti rasittaa itteään.
Haha et saa vakuutusmasseja, koska et käyttänyt vakuutusyhtiöiden hyväksymää U-mallista lukkoa, vaan jotain halpahallin kusivaijerilukkoa. VOivoi...
- Vittuuntunut narkkeihin
Tänään lähti kanssa mun pyörä, vakuutusyhtiön lukko ja kaikki, keskellä päivää helsingin keskustassa. Jos nään sen tyypin mun pyörän kanssa, sitä odottaa lihakoukku!
- Tvaasa
kun pyöräsi tuolla tapaa varastettiin,
toivottavastin tekijä saadaan kiinni- x
ainakin yksi vartioitu keskustassa, maksaisin ilomielin. Sabotaasin uhriksi joutunut.
- Ota rahat, mutta älä
Narkit ovat Helsingin kaupungin erityissuojelussa. Diakonissalaitoksen palvelupiste Munkkisaaressa takaa, että narkit hortoilevat koko päivän keskustassa ryöstelemässä ihmisiä ja kauppoja. Siksi lapsiperhe ei Stadissa viihdykään.
- K
VAI NIN
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?692529Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U852410Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut192161Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä441821Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai931781Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1171717Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2591639Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287251087Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he3241015Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si9947