Ensi viikolla Mauritiukselle...

Wiiwi

Olemme lähdössä viikon päästä Mauritiukselle miehen kanssa, onko muita tulossa? Lennämme Pariisin kautta ja perillä ollaan aikaisin keskiviikkona.

7

805

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • syysmorsian

      Kuinka kauan olette Mauritiukselle ja missä päin siellä? Itse tullaan sinne viikkoa teitä myöhemmin, (Hotel Victoriaan) 24.9.
      Ei malttaisi enää odottaa =)

      • Wiiwi

        Menemme hotelli Shandraniin, mikä on samaa ketjua kuin Victoria. Meillä kotiinlähtö 26.9. ...
        Juu ei oikein malta enää odottaa... Oikein hauskaa matkaa teille!!


      • victorialainen

        ...syysmorsian! Toivottavasti sait vinkkejä matkalle =)


      • syysmorsian
        victorialainen kirjoitti:

        ...syysmorsian! Toivottavasti sait vinkkejä matkalle =)

        Kiitos Victorialainen! Ja saatiin kyllä hyviä vinkkejä, kiitos siis niistäkin vielä =) Ja ihanaa matkaa teillekin Wiiwi! =)


    • vitalis auttaa

      Mitäs hölmöjö kyselette, ette ole varmaan siellä ainoat ! Jos kielitaitoa riittää, saatte parempia tuttavuuksia, kuin suomalaisilta massatutisteilta. Itse olen tutustunut eri mantereilta oleviin matkailijoihin ja suomalaiset kierrän riittävän kaukaa, jos siihen on mahdollisuutta, tahtovat olla "perskärpäsinä" takavasemmalla ja pyytämässä apua omiin ongelmiinsa.

      • WWWWWWWWW

        Katos vaan, on maailmanmatkaajakin ilmestynyt palstalle.
        Onkos tullut käytyä Eestissä?


      • A.Koo
        WWWWWWWWW kirjoitti:

        Katos vaan, on maailmanmatkaajakin ilmestynyt palstalle.
        Onkos tullut käytyä Eestissä?

        Molemmat kaksi edellistä viestiä paljastavat taas enemmän vastaajien tasosta kuin aiheesta sinänsä, erityisesti "voihan vitalis" putoaa omaan kuoppaansa ja wwwww vastaus on sinänsä ymmärrettävä.
        Aina täällä pitää jonkun saada olla ns. besserwisser ja yrittää nolata ihan asiallista keskustelua käyvät henkilöt ja alkaa riidellä ihan epäolennaisesta. Asiallisesti aloitetetut ketjut muuttuvat piikittelysodaksi.
        Mielestäni mikään kysymys ei ole tyhmä, eivät kaikki roiku täällä vuosikausia ja tiedä esim. mitä on kysytty aiemmin. Jollekin toiselle itsestäänselvä asia on arvokasta tietoa toiselle. Ei tämä ole mikään kilpailu siitä kuka matkustaa eniten tai kauimmaksi ja lisäksi kehuskelee tiedoillaan. Käsittääkseni palstan tarkoitus on positiivisella tavalla jakaa tietoa eri kohteissa käyneiltä matkaa suunnitteville eikä
        tarkoitus nolata ja ivata kysyjiä. Kyllästyttää vaan nämä lutikat joka palstalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      201
      1591
    2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      1011
    3. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      954
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      912
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      61
      896
    6. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      770
    7. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      266
      766
    8. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      717
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      61
      712
    10. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      342
      711
    Aihe