Mistä aloittelijan

mihin menisin..

kannattaa aloittaa...ellet koskaan ole käynyt "lämpimissä maissa", minkä paikan suosittelisit, etten pelästy maan kulttuuria, tai liikaa kuumuutta, tai kerjäläisiä jne..

5

1085

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Keükubad

      Oliskohan Tukholman risteily sopiva?

    • Jorma12121

      Hyvä ja aiheellinen kysymys.
      Suosittekisin Thaimaan Phukettia:
      kaunis luonto
      rajattomasti retkimahdollisuuksia
      hyvä ruoka
      halpa hintataso kun ei eksy pahimpiin turistipaikkoihin.

      • --------------------

        Jos tuolle linjalle lähdetään, niin tropiclandia tropiclandia huvipuisto mahtava....


      • Las Pinas city

        On pahasti pilattu massaturismilla, hintataso Phuketissa todella korkea kun vertaa normia Thaimaassa ja esim Filippiineillä ja sen yli 7000 saarella on paljon enemmän annettavaa ja nähtävää. Englannin kielellä ei Thaimaassa juurikaan tule ymmärretyksi kun taas Filippiinit ja sen 84 miljoonainen kansa puhuu keskimäärin parempaa Englantia kun me pohjoismaalaiset. Monasti lennät edullisemmin vaikka Hong Kongin kautta Manilaan kun suoralla lennolla Bangkokiin, Palawan Filippiineillä on aivan upea saari,..suosittelen.


      • ÖSKUNU

        suosittelet phukettia ja sanot samaan hengenvetoon halpa hintataso jos ei eksy pahimpiin turistipaikkoihin!!!WTF??????


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      117
      4898
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      116
      3979
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      222
      3913
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1396
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1374
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      174
      1374
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1155
    Aihe