multitronic - vaasa

ei asiakas

Tilasin juuri tietokonetuotteita netin kautta. Etusijalla oli tietenkin pyrkimys käyttää paikallisen yrityksen palveluja, jos vain hinta on kohtuullinen. Viiden eri nettikaupan sivustoja katsellessa vaasalainen multitronic erottui omaassa kategoriassaan sivujen epäselvyyden, vaikealukuisuuden, sekavuuden, tuotetietojen puutteellisuuden, kuvien pienuuden jne osalta. Pää tuli kipeäksi, kun oli katsellut heidän sivuja 20-30 minuuttia.

Tilaamastani kuudesta tuotteesta heillä on kolmessa halvin hinta. Yksi tuote puuttui heidän valikoimasta ja yhdessä hinta on yli 15% korkeampi kuin esim. Verkkokauppa.comilla.

Noh, lopputulos oli se, että tilaus ei mennyt multitronicille. Tilauksen kokonaissumma vain 800 euroa, että ei varmasti kaada kyseistä yritystä. Nettisivujen surkean tason ja sekavuuden vuoksi seuraavalla kerralla taidan jättää heidän sivustonsa väliin.

11

1328

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pätemään :::

      .

      ymmärtämättä ettei kaikilla käyttäjillä ole 24'' näyttöä eikä pitäisi mitään tarvetta ollakaan - paitsi tämän nörden tekemien sivujen takia

      Viikon vinkki : Firefoxissa voi aikas mukavasti zoomailla sivuja ja loppukäyttäjä siten osin paikata itse koodaajien mokia

    • Ihan semi jees

      Kyllä toi multitronic on hyvä mesta ollut aina. Ei tosin ole paljoa niitä kuvia sivulla. Ei ainakaan silloin kun minä tilasin sieltä viimeksi. Mutta halpa paikka täytyy sanoa ja valikoima on aika laaja. Mutta jokainen ostaa komponenttinsa mistä huvittaa, mutta Suomessa ehdottomasti Multitronic, koska edullisin. Jos haluaa kuvat niin löytyy ihan hakemalla hakukoneellakin, mutta tärkeemmät on varmasti ne tekniset tiedot kuitenkin.

    • 67kil

      Tilasin sielät läppärin joka hajosi vuoden sisällä eikä hyväksyneet takuuta enää jostain kumman syystä. Kone lakkasi tomimasta vaikka se oli pöydällä eikä edes ollut kovaa käsittelyssä. Joten varsin epäluotettava firma.

      • katu lampun varjossa

        Kyllä niiden pitää se korvata, jos takuuta on jäljellä. Ja käytössä menee sökösi. Jos eivät ole halukkaita korvaamaan, niin kuluttaja-asiamieheen yhteyttä, joka kyllä vääntää kättä kyseisen yrityksen kanssa, jos yritys toimii väärin tässä asiassa.


    • remahemi

      asu kannettava onko hyvä. Entä Multatronik onko hyvä firma

    • boy kot

      Tuli käytyä liikkeessä, eihän siellä osata edes maan kieltä - suomea!

      Eivät tietenkään osaa laittaa suomalaisia nettisivujakaan - bokottiin!

      • kot kot

        Ei pidä paikkaansa, bamlaat skeidaa ja tiedät sen itekin jos olet sisällä asti käynyt!


      • huh huuuh

        Höpö höpö.. jollet nyt aivan väärään aikaan marssinut sisään, niin suomea siellä myymälässä puhutaan aivan tarpeeksi hyvin. Boikotoi rauhassa.


      • YepYepYepYep:.
        huh huuuh kirjoitti:

        Höpö höpö.. jollet nyt aivan väärään aikaan marssinut sisään, niin suomea siellä myymälässä puhutaan aivan tarpeeksi hyvin. Boikotoi rauhassa.

        .

        Ainahan voi käyttää niitä webbisivuja jos vierasmaalainen aksentti häiritsee kovasti kokonaan

        .


    • remahemi

      Kävin Multitronikissa kyselemässä läppäreitä.HuonoSuomenkieli ja ylimielinen asenne.Pientä virnettä koko ajan.Eikä hinnatkaan halpoja.Kaupat jäi tekemättä!

    • Melko tyytyväinen

      Kyllä, osa henkilökunnasta puhuu vähän hoonompaa suomea. Mutta sellaista se on täällä "kaksikielisessä" maassa. Ylimieliseen asenteeseen en ole koskaan törmännyt. Hinnat on yleensä erittäin kilpailukykyisiä ja nouto Vaasan toimipisteestä ei enää maksa, niin kuin aikaisemmin.

      Nimim. boy kot: Nettisivujen kieli riippuu selaimesi asetuksista ja jos et osaa säätää selaimen asetuksia, niin vaihda kieli klikkaamalla sivun vasemmasta yläkulmasta.

      Olen asioinut Multitronicissa sen alkuajoista asti ja tulen asioimaan vastaisuudessakin. Minulla ei ole valittamista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      176
      11165
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5318
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      47
      2545
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2236
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1761
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1654
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1310
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1246
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1046
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      100
      986
    Aihe