Soreda

TravelFever

Tervehdys!

Haluaisin kuulla sekä hyviä että huonoja puolia otsikossa mainitusta hotellista. Olen tutkinut näitä sivuja, mutta kyseisestä hotellista en löydä keskustelua. Olemme menossa kaverini ja avomieheni kanssa ko hotelliin lokakuussa ja olisi kiva tietää edes jotakin siitä mikä odottaa. Hotellin omat sivut ja matkatoimiston sivut tutkailtu tarkkaan, mutta puolueettomia kommentteja kaivattaisiin!
Kiitos!

2

600

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • masamaka

      Soreda oli majoituspaikana kesäkuun alussa, kun olin matkalla siskoni ja kahden teinin kanssa. Mielestäni hotellin *tähdet* ei nyt ihan vastaa paikan tasoa, mutta kaikin puolin ihan ok hotelli.
      Me varttuneemmat moitiskelimme sänkyjä, eli patjoissa olisi toivomisen varaa. Aamuaurinko paistoi silloin alkukesästä suoraan huoneeseemme, joten jouduimme vilteistä tekemään pimennysverhot - emme halunneet nousta ihan kukonlaulun aikaan! Riippuu tietenkin missäpäin rakennusta huone on. Tytöillä taas huone oli säkkipimeä päivälläkin!
      Aamupalaan ennätti kyllästyä 10 päivässä, oli sellainen tyypyllinen englantilainen; paahtoleipää, pekonia, makkaraa jne. Jogurttia ja mysliäkin oli tarjolla ja jotakin kauden tuoreita hedelmiä. Onneksi oli kuiteski yksi tummempikin leipäsortti tarjolla! Kunnon kahvia ei sitten ollut tarjolla. Isoissa "päniköissä" oli aivan karseeta ja oli pakko tyytyä automaatin caputsinoon ja sekään ei nyt kehuja saa!!
      Plussaa oli keskiviikkoiltaisin kattoterasilla pidettävä barbeque päivällinen. Sinne sai varata paikan - olikohan 12 euroa aikuisilta - ja syötävää oli yllin kyllin. Monenlaisia salaatteja ja lämmintä ruokaa mm. kanaa, miekkakalaa ym. Ruokajuomat eivät sitten kuuluneet hintaan. Suosittelen!
      Monenlaista ohjelmaa tuntui kantautuvan illan mittaan kattoterassilta huoneisiimme, mutta ei kuitenkaan häiritsevästi. Ilmeisesti olimme illalla kaikki aika väsyneitä päivän jälkeen, että uni voitti kaikki aika pian.
      Soredan asiakskunta oli hieman varttuneempaa väkeä, eli kovin paljon nuoria ei ollut.
      Kaikkinensa ihan hyvä hotelli ja aika rauhallinen. Hyvää matkkaa teille!
      P.s. Bussilla kannatta sitten liikkua, se on tosi edullista ja helppoa!!

      • TravelFever

        Kiitos asiallisesta vastauksesta!
        Täytyykin käydä kokeilemassa miekkakalaillallista kattoterassilla. Viikon matkalla ei ehkä vielä välttämättä ehdi kyllästymään ruokiin. Ja epäilen myös, että tulemme toimeen pienen metelinkin kanssa jos sellaista huoneisiin kantautuu. Pääasiallinen tarkoitus matkallamme on sukeltaminen eli todennäköisesti nukumme yöt hyvinkin sikeästi, jos vanhat merkit paikkansa pitävät :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      147
      8120
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      423
      7151
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      69
      3663
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      142
      3311
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      109
      2824
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      44
      2358
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      1936
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1793
    9. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      26
      1576
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1457
    Aihe