Eli kyselisin vähän rotikasta... Meil on pian 8kk täyttävä rottis uros.Painoa taitaa olla jo lähemmäs 40kg,mutta ei siis ole ylipainoinen tai yms... Mutta tuo pää ei oikeen ole kasvanu,verrattuna tuohon muuhun kropan kasvuun... Eli kasvaako rottiksilla pää paljon hitaammin kuin muu kroppa?
Nonii
3
285
Vastaukset
- Nino 11kk
Heippa.. Meillä on vähän samanlaista "vaivaa", Nino on nyt 11kk ja pää ei tunnu kasvavan ei sitten millään..vielä odotellaan josko se siitä leviäis.. =) kaipa tuo on yksilöllistä, joillakin kasvaa nopiammin ja joillaki hitaammin..Siskoni jo edesmennyt rottis oli tosi "isopäinen" jo pienestä asti..
Miten muuten teillä, kirjotin tuossa aikasemmin hyppimisestä mutten ole keltään saanut vastausta, onko teillä ollut samanlaista ongelmaa ja jos on niin miten oot opettanu pois?- Bouvier
Päähän se kasvaa viimeisenä, omalla rodulla pää kasvaa vasta noin kaksi vuotiaana. Huomattava erohan rotikoiden pään koossahan on myös siinä onkä käyttö- vai nättölinjainen!?
- Vähäsen
Moi.Oli tuos pari kuukautta takaperin semmosta et ku innostu oikeen kovaa,esim. lenkille mennessä tai kun joku kotiin tullessa töistä.Mutta lähti ihan sillä pois et painavalla äänensävyllä kielsin.Kyllä tuo vielä joskus harvoin meinaa hyppiä mut lähinnä semmosta et etutassut nousee 4cm ilmaa ja sen jälkee meinaa vähä hävettää :).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 743052
- 712921
- 681842
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä191772- 271681
- 241667
- 201640
- 481317
- 381293
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91289