Kummankohan sitä ostaisi?

Api 32

Sonyn KDL-40W5500 vai KDL46W5500. Onko muuten tietoa miten ko. telkkarit toimivat jos kytkee siihen Xbox 360:sen?

4

305

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Full HD television kuvanlaatu tulee isommalla kuvaruudulla enemmän oikeuksiinsa. (eli siitä nauttii enemmän)
      Jos noiden hintaero ei ole kovin iso ja sijotuspaikka antaa myöden, osta KLD46W5500
      Xboxista ei ole kokemusta.

      • Esa.H

        Jos hinnan ero ei ole esteenä, niin 46" on jo kohtuullinen katseltava.

        Xbox 360:sta löytyy HDMI-lähtö, joten laadukasta kuvaa ja ääntä on varmaan sen kautta tarjolla peleihin. Muuten, kannattaa katsoa HDMI-kaapelin hintaa, sillä joidenkin liikkeiden myymillä kaapeleilla on hintaa ihan turhan paljon.

        Jos katsot maksullisia kanavia, niin muista hankkia sopiva Sonyssa toimiva CA-moduli. Jos katsot kaapeliverkoista HD-kanavia, niin ainakin Welho vuokraa linkitystä tukevia CA-moduleita eikä ilmeisesti hyväksy omatoimisesti hankittua CA-modulia HD-käyttöön.


    • hi fi

      kävin liikkeessä katsomassa tuota Sonyn KDL-40W5500 ja vieressä oli joku samsungin 1200e maksava malli paljon, paljon parempi kuva oli samsungissa!

      • AVWizard

        Kaupoissa ei saa mitään käryä siitä, että mihin eri laitteet kotiolosuhteissa pystyvät oikein säädettynä. Siksi kun laitteita esimerkiksi testataan, niin Sony pieksee vaikkapa tämän Samsungin. Mutta jokainen uskokoon mitä haluaa. Helpoimmalla kylläkin pääsee ostamalla... Ai niin muuten, eihän täällä saa suositella aina vaan sitä samaa merkkiä, vaikka se nyt saatuukin olemaan jatkuvasti se yksi ja helvetin sama. Kumma juttu mutta syytön minä siihen olen!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      31
      5346
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      36
      3701
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      183
      3263
    4. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      11
      2505
    5. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      29
      2102
    6. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      2027
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      163
      1876
    8. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1352
    9. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      14
      1318
    10. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      137
      1154
    Aihe