Tänään hävisi kenttä NELJÄSTÄ nimissäni olevasta puhelimesta n. kello 10:20 aikoihin. Ajattelin, että puhelin hajosi. Ei hajonnut, SIMM:n rekisteröinti epäonnistui.
Soitin TELE Finlandin asiakaspalveluun. Väittivät, että kaikki liittymäni on siirretty SAUNALAHTEEN tällä päivämäärällä! Ihmettelin, että miksi helvetissä minun liittymät sinne on siirretty, ei minulla ole edes SAUNALAHDEN Simmejä! Eikä ole tullut mitään ilmoituksia missään muodossa mistään siirrosta!
Yritin toki keväällä toukokuussa siirtää yhden liittymistäni Saunalahteen, mutta TELE Finlandilla olikin jokin viikonloppuetu, joka on määrä-aikainen ja uusiutuu automaattisesti vuodeksi eteenpäin eikä tuolloin voi liittymää siirtää (tästä tuli Saunalahdelta vahvistusviesti, "emme voi siirtää puhelintanne johtuen määrä-aikaisesta liittymästä"). Eli se meni hylkyyn se siirtoyritys. Sittemmin irtisanoin TeleFinlandin viikonloppuedun päättymään tähän vuoteen jotta voin tulevan vuoden aikana harkita numeron siirtämistä toiselle operaattorille, mutta en tietysti irtisanonut itse liittymää.
Soittelinpa siis TELE Finlandin asiakastuen kehoittamana SAUNALAHTEEN, odotellen puoli tuntia tekniseen tukeen, että miksi helvetissä minun numeroni sinne on siirretty. Saunalahdesta sanottiin ettei numerot heillä ole, vaan edelleen TeleFinlandissa. Ne voipi tarkistaa netistä ihan itsekin, http://www.siirretytnumerot.fi osoitteessa !
Soittelin TELE Finlandiin ja väittivät EDELLEEN että "joku" on siirtänyt numerot Saunalahteen. Kysyin "kuka, missä, minne ja milloin sekä millä sopimuksella". Kovasti antoivat ymmrätää että minä tässä syyllinen olen vaikka itse sekoileevat. Nyt selvitteleevät asiaa ... saa nähdä mikä on vastaus! Vasta puoli päivää mennyt ... ketään ei tietääkseni ole vielä kuollut ongelmat takia.
Saatanan TUNARIT!
4
772
Vastaukset
- Saunalahti SUCKS EVEN MORE!
Vihdoinkin saivat uudelleen avattua ... TELE Finlandin mukaan syyllinen on Saunalahti, joka on eilen tehnyt numeronsiirrot. Eli Saunalahden tekninen tuki valehteli päin korvaa. Kertoo jotain yrityksestä ...
- d
kuten ennen autokorjaamossa, pomo tunsi kaikki asiakkaat, minäkin tunnen yli kolmasosan kaupunkimme yli 40 vuotiaasta väestöstä.
Yleensä annetaan koneen hoidettavaksi asiat, eikä niitä kukan aina pysty täydellisesti heti selvittämään.
Lienet vai turhaan hermostunut, kuten minäkin joskus,
jos et itse sitä tunne, niin sinulta on loistava tulevaisuus, kun olet itse niin pätevä. - Muy Bien!
d kirjoitti:
kuten ennen autokorjaamossa, pomo tunsi kaikki asiakkaat, minäkin tunnen yli kolmasosan kaupunkimme yli 40 vuotiaasta väestöstä.
Yleensä annetaan koneen hoidettavaksi asiat, eikä niitä kukan aina pysty täydellisesti heti selvittämään.
Lienet vai turhaan hermostunut, kuten minäkin joskus,
jos et itse sitä tunne, niin sinulta on loistava tulevaisuus, kun olet itse niin pätevä.Pöh ... kyllä jotain vikaa pitää olla jossain "prosessissa "jos pystyy tippumaan sellaiseen loukkuun jossa ilmoittamatta suljetaan liittymät. Vaikka kuinka olisi "koneita" välissä. Tuolla logiikallahan voisi terveystiedotkin hukata minne sattuu.
Toivottavasti yhteyskatkos tapahtuu seuraavan kerran jollekin päivystävälle kirurgille ... siinäpähän selvitteleevät kenen vika oli.
- Laantunut
Osasivatpa pyytää anteeksikin. Elokuvalippuja ja pari muuta etua. Eli ei niin pahaa etteikö jotain hyvääkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 805639
- 1273923
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj453790- 663464
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262878Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan72419- 272184
- 2042081
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?321793Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh4291739